Ізраїльське видання «Деталі» розповідає про пригоду, яка сталася з 76-річною жителькою Реховота Джин Філліп. Повернувшись додому після щеплення проти грипу, вона з подивом виявила в документах, що отримала четверту дозу вакцини проти коронавірусу.
«Я вже тричі прищепилася проти коронавірусу — і після цього записалася на вакцинацію проти грипу в громадському центрі в Реховоті», — розповіла Джин.
Отримавши укол і повернувшись додому, вона подивилася в документи і зрозуміла, що в анкеті, яку їй дала медсестра, ідеться про отримання третьої (а для Джин уже четвертої) вакцини проти коронавірусу.
Коли жінка повідомила про це в Міністерство охорони здоров'я, її запитали, чи бере вона на себе відповідальність за помилку.
«Я відповіла «так», бо вирішила, що переплутала і прийшла не в те місце», — сказала жінка.
Однак на наступний день Джин повернулася в прищеплювальний центр і побачила, що в приміщенні деякі стійки для вакцинації проти коронавірусу та проти грипу розташовані поруч.
«Не знаю, як четверта вакцина вплине на мене. Мені сказали, що все буде добре і нема про що хвилюватися», — з побоюванням говорить Джин.
Жінку попросили повідомляти про будь-які незвичні побічні ефекти.
«Деталі» пояснюють це тим, що в останні дні багато ізраїльтян отримують третє щеплення проти коронавірусу. Паралельно відбувається вакцинація від грипу. У деяких центрах ці щеплення роблять в одному і тому ж приміщенні, тільки біля різних стійок. Можливо, випадок Джин не єдиний, оскільки при такій організації можливі помилки, ідеться в повідомленні. Наприклад, ще один пацієнт отримав від МОЗ повідомлення про те, що 11 жовтня він був щеплений «вакциною проти коронавірусу Influvac Tetra», проте ця назва щеплення проти грипу.
«Є центри, де прищеплюють і проти грипу, і проти коронавірусу. І це відкриває можливості для помилок», — пояснив у телеофірі співробітник одного з ізраїльських центрів вакцинації.
За його словами, самі препарати складно переплутати: вакцини проти грипу зберігаються в стандартному холодильнику, а вакцини проти коронавірусу — в морозильній камері. Так що плутанина відбувається не між препаратами, а між пацієнтами.
«Якщо медпрацівник не спитав пацієнта, з якою метою той прийшов, може статися помилка. Варто уточнити інструкції з цього питання», — додав співробітник.
Пізніше в Міністерстві охорони здоров'я Ізраїлю повідомили, що після випадку в Реховоті були уточнені інструкції для всіх лікарняних кас.
Також ми писали, що вакцинолог розповів, кому під час пандемії коронавірусу варто вакцинуватися проти грипу.