Вверх
Дать отзыв
  • Главная
  • Новости
  • Еко
  • А тепер ще й теплозахисний екран: у NASA з’явилася додаткова причина відкласти відправку людей на Місяць

А тепер ще й теплозахисний екран: у NASA з’явилася додаткова причина відкласти відправку людей на Місяць

Туди з «Оріоном», на поверхню на Starship, назад з «Оріоном»: це може здатися незручним, але саме такий план.

3 мин на прочтение06 Мая 2024, 01:21
Капсула «Оріон» після підводних випробувань у лютому 2024 року. Фото: Patrick T. Fallon/AFP/Getty Images Капсула «Оріон» після підводних випробувань у лютому 2024 року. Фото: Patrick T. Fallon/AFP/Getty Images
Поделиться:

Пошкодження виглядають так, ніби каменяр попрацював із блоком полістиролу: матеріал розлетівся на друзки і залишив дірки розміром як кулак. Це було б не так страшно, якби йшлося просто про художню скульптуру. Але з тепловими плитками космічної капсули це проблема — особливо якщо ця космічна капсула незабаром має доставити людей у космос. Про це розповідає Die Zeit.

Принаймні, саме такого плану поки що дотримується NASA: у вересні 2025 року вона хоче відправити чотирьох людей навколо Місяця в космічній капсулі під назвою «Оріон». Як і всім космічним капсулам, їй потрібен тепловий екран, щоб безпечно повернути екіпаж на Землю. Адже космічні кораблі нагріваються до тисяч градусів при вході в атмосферу.

Однак наразі неясно, чи зможе «Оріон» надійно витримати ці температури. Про це свідчать фотографії у новому звіті Генерального інспектора НАСА, офіс якого критично і незалежно стежить за роботою американського космічного агентства. Згідно зі звітом, під час безпілотного тестового польоту в грудні 2022 року плитка теплозахисного екрану «Оріона» розбилася в більш ніж 100 місцях — масштаби пошкоджень раніше були невідомі.

Тому звіт викликає ажіотаж як усередині НАСА, так і за його межами. Пошкодження можуть не лише затримати наступні польоти «Оріона», а й усю місячну програму НАСА. Вони також можуть означати, що повернення на Місяць піде зовсім іншим шляхом, ніж передбачалося раніше.

Раніше було заплановано три етапи: безпілотний тест «Оріона» в грудні 2022 року, «Артеміда-1», за яким мав послідувати політ чотирьох астронавтів навколо Місяця у вересні 2025 року. Екіпаж проведе в космосі десять днів під час місії «Артеміда-2».

У наступній місії, «Артеміда-3», двоє людей — серед них жінка і перша небіла людина — також спустяться на поверхню Місяця. І, на відміну від Ніла Армстронга та його колег у 1960-х і 1970-х роках, підготуються до постійної людської присутності.

NASA НАСА Місяць Китай Оріон Космічні перегони Місячна база
Капсула «Оріон» вкрита плитками розміром як долоня, виготовленими з керамічного матеріалу. Вони покликані захистити пасажирів від тисяч градусів під час входу в атмосферу. Фото: NASA

Згідно з поточним планом, посадка з «Артемідою-3» має відбутися у вересні 2026 року — вже на рік пізніше, ніж планувалося спочатку, і, на думку багатьох спостерігачів, досі занадто оптимістично. З одного боку, через нові скафандри, які ще не готові до використання. З іншого боку, через місячний модуль, який транспортуватиме астронавтів із місячної орбіти на поверхню Місяця.

Цей місячний модуль — не космічна капсула «Оріон», як можна було б подумати. Ні, екіпаж «Артеміди-3» має пересісти на космічний корабель Ілона Маска на орбіті навколо Місяця. У величезному футуристичному космічному шатлі астронавти спочатку спустяться на поверхню, а потім знову піднімуться в космос, де пересядуть назад у капсулу «Оріон» для зворотного польоту на Землю.

Давно відомі компанії, такі як Lockheed Martin, Airbus і Boeing, будують «Оріон» і його систему запуску, дуже дорогу помаранчеву ракету SLS.

Колишній стартап Ілона Маска SpaceX, з іншого боку, доставляє посадковий апарат разом із кораблем Starship. Посадковий апарат, який призначений для повної переробки і, таким чином, може значно знизити витрати на місячні пригоди. Це, своєю чергою, може стати передумовою для того, щоб довгострокові плани, такі як створення постійно пілотованої місячної бази, взагалі стали фінансово життєздатними.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Больше из GreenPost
Получение нардепом неправомерной выгоды за аренду земли
Получение нардепом 85 тыс. долл. США за аренду земли: будут судить соучастника
1 мин на прочтение12 минут назад
 Потребление электроэнергии в Украине
В Украине растет потребление электроэнергии: умоляют соблюдать экономию
1 мин на прочтениечас назад
Фото: «Здоровые люди»
Какие продукты должны быть в рационе осенью: советует нутрициолог
6 мин на прочтение2 часа назад
Европейская неделя спорта с 20 по 29 сентября
В рамках Европейской недели спорта с 20 по 29 сентября в семи городах Украины проходят физкультурно-оздоровительные мероприятия
1 мин на прочтение3 часа назад
Таблетка замедляет рост опухолей головного мозга: цена надежды
6 мин на прочтение4 часа назад
Лучший рецепт домашнего печенья - кокосовое
1 мин на прочтение4 часа назад
«В конце концов на Марс будут отправляться тысячи кораблей»: SpaceX планирует осуществить пять беспилотных миссий на Марс к 2026 году
2 мин на прочтение5 часов назад
В сентябре экспорт пшеницы из Украины приближается к отметке 1,5 млн тонн
1 мин на прочтение6 часов назад