Звідки м'ясо: географія імпорту свинини дивує

2 хв на прочитання24 Березня 2020, 17:38
pixabay

Вперше за багато років лідерство серед країн-постачальниць займає не європейська країна, а Канада

За два місяці 2020-го Україна імпортувала 1,97 тис. т свинини сукупною вартістю 3,93 млн дол. США. Це вдвічі менше за обсяги надходження імпортної свинини у січні-лютому 2019-го,  зазначають експерти  Асоціації «Свинарі України».

Так, за відповідний період минулого року українські оператори закупили 4,4 тис. т свинини сукупною вартістю майже 8 млн дол. США. Вищі ціни на свинину в країнах ЄС обумовлюють менший тиск імпорту на вітчизняний ринок свинини.

Також в Асоціації говорять про зміни в геограії імпорту свинини до українських споживачів. Вперше за багато років лідерство серед країн-постачальниць займає не європейська країна.

Більша частина імпорту - це поставки з Канади. З початку 2020 року Україна закупила  мороженого м’яса 1,35 тис. т, сукупною вартістю 2,39 млн дол. США.

За Канадою йдуть Польща і Німеччина:   0,3 тис. т свинини завезли з Польщі та   0,14 тис. т - з Німеччини.

Як зазначають а Асоціації, попит на канадську свинину обумовлений виключно економічними причинами:  середньорозрахункова вартість свинячих морожених лопаток, окостів та їх відрубів, завезених з Канади, була дешевша ніж запропонована ціна у країнах ЄС.  Так, ціна на  канадський продукт  коливалася на рівні 1,68-1,86 дол. США за кілограм,  в той же час як ціна на свинину з країн ЄС коштувала  3,23 дол. США за кілограм.

Нагадаємо, свинина є одним з продуктів зі списку продуктів харчування, наявність і базові ціни на які контролюватиме під час карантину Мінекономіки.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: