Зверніть увагу: психіатр назвала неочевидні ознаки психічних порушень

2 хв на прочитання10 Квітня 2023, 23:40
В яких випадках психіатричну допомогу можна отримати вдома

Зрозуміти, що людина має психічний розлад, часто буває непросто.

Часто людина може не усвідомлювати у себе наявність психічних проблем.

Зрозуміти, що людина має психічний розлад, часто буває непросто. Ще складніше самостійно аналізувати стан своєї психіки та дійти висновку про наявність порушень. За словами психіатра Говоріна, на це впливає рівень освіти, а також те, наскільки добре людина усвідомлює власні особливості, чи схильна вона до рефлексії, наскільки глибоким і розвиненим є як особистість.

Коли йдеться про психічні розлади, багатьом здається, що вони виражаються в чомусь дуже неординарному, що різко відрізняється від загальноприйнятих норм. Однак їхні ознаки можуть бути і неочевидними, набуваючи форми поширених порушень, які зазвичай пов'язують із рутинними проблемами на зразок втоми, перевантажень, стресу.

Одним із таких неочевидних симптомів розладу психіки може бути порушення звичного ритму життя та сну. Наприклад, людина скаржиться на те, що стала погано спати, хоча ні про що конкретне не турбується, не переживає. Це може виявитися проявом психічного розладу. Або він тривожиться, але через що – не може пояснити сам. Це теж один із «червоних прапорців».

Проблеми з психікою часто набувають форми саме тривожних розладів різного ступеня інтенсивності, аж до таких, що заважають нормально працювати та жити.

Головні симптоми - це порушення сну, знижений настрій, тривога, нав'язливість, коли людина змушена виконувати якісь ритуалізовані дії, щоб зняти цю напругу.

Часто психічні проблеми бувають легкими. Але близько третини людей, які страждають на них, не в змозі впоратися з цими розладами самостійно. Не треба соромитися звертатися до фахівців за допомогою.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: