Зміна клімату може впливати на вагу немовлят при народженні, свідчать результати нового дослідження, про яке розповідає Euronews.
Вплив холодового чи теплового стресу, особливо на останніх стадіях вагітності, може призвести до того, що діти народжуються завеликими чи замалими для свого гестаційного віку.
Вага при народженні може вплинути на розвиток дитини та її шанси на виживання. Вона також може вказувати на вразливість до хвороб і захворювань у дорослому віці.
У дослідженні, проведеному науковцями зі Школи охорони здоров'я населення Кертіна в Перті, було проаналізовано понад 385 000 вагітностей у Західній Австралії в період з 2000 по 2015 рік.
Використовуючи Універсальний тепловий кліматичний індекс (UTCI), який описує фізіологічний комфорт людського тіла за певних умов, дослідники вивчали вплив теплового чи холодового стресу.
Було проаналізовано вплив від 12 тижнів до зачаття і до народження, щоб визначити, чи мав він якийсь вплив на вагу при народженні.
З досліджуваної вибірки 9,8 % дітей народилися занадто малими, а 9,9 % — занадто великими для свого гестаційного віку.
Дослідники виявили, що вплив екстремального холодового чи теплового стресу під час вагітності збільшував ризик аномальної ваги при народженні.
На думку дослідників, це може бути пов'язано з тим, що тепловий стрес посилює зневоднення та викликає окислювальний стрес і системні запальні реакції, які можуть негативно вплинути на здоров'я плоду.
Середній показник біотермічного впливу становив від 8,1 до 30 °C, що свідчить про незначний холодовий стрес на нижньому рівні та помірний тепловий стрес на верхньому рівні за шкалою UTCI.
У 1 % людей, які найбільше зазнали впливу верхньої або нижньої межі цієї температурної шкали, найімовірніше, спостерігалися зміни ваги при народженні.
Особливо це стосувалося тих, хто зазнав температурного стресу на пізніх стадіях вагітності.
Ризик збільшувався для певних груп, зокрема, для небілих людей, вагітних у віці 35 років і старше, тих, хто проживає в сільській місцевості, і тих, хто палив під час вагітності.
Це додає до зростаючої кількості доказів загрози, яку становить зміна клімату для репродуктивного здоров'я. Зміна клімату не лише робить хвилі спеки та холоду більш поширеними, а й сприяє поширенню трансмісивних хвороб, стихійних лих і дефіциту ресурсів, що негативно впливає на здоров'я людей.
Більше новин читайте на GreenPost.