Після того, як на берег Нової Зеландії викинуло дзьобого кита бахамонда, у вчених з'явилася рідкісна можливість дізнатися більше про відносно невідомий вид китів. У липні минулого року тушу тварини викинуло на мілину біля міста Данідін на Південному острові. Досі лише кілька екземплярів цих тварин були піддані науковому аналізу — ременезубів лопатозубих ніколи не фіксували живими в морі, розповідає Die Zeit.
Зараз тушу розтинають.
«Це ключовий шматок глобального пазлу в розумінні цих тварин», — сказав морський експерт Антон ван Хелден з Новозеландського товариства охорони природи (DOC). Наприклад, буде проаналізовано будову шлунку та структури, що використовуються для виробництва звуків.
За даними відомства, до тижневого вивчення морського ссавця також будуть залучені представники корінного народу Нової Зеландії — маорі, щоб переконатися, що до тварини ставляться з належною повагою. Корінні жителі тихоокеанської нації вбачають прямий зв'язок між собою й китами та вважають їх своїми предками.
Туша кита вагою 1,3 т зберігалася в холодильній камері протягом останніх кількох місяців. Для участі в експертизі прилетіли міжнародні експерти. Згідно з повідомленням Радіо Нової Зеландії (RNZ), в майбутньому скелет буде виставлений в музеї Tūhura Otago в місті Данідін.
Наукова назва ременезуба лопатозубого — Mesoplodon traversii. Частини щелеп і зубів цього виду китів були вперше знайдені в 1874 році. У 2010 році вперше було знайдено два цілих екземпляри. Мати та її дитинча викинулися на берег Північного острова Нової Зеландії й незабаром загинули.
Більше новин читайте на GreenPost.