Німецьке товариство фотографів природи (German Society for Nature Photographers – GDT) оголосило лауреатів свого щорічного фотоконкурсу. Переможців обрали у категоріях «Птахи», «Ссавці», «Інші тварини», «Рослини та гриби», «Пейзажі» та «Майстерня природи». Всього на конкурс було надіслано понад 8000 робіт — фотографи з усього світу представили свої найбільш захоплюючі знімки, кожен із яких розповідає унікальну історію про дива природи. «Дзеркало» публікує деякі з переможних і відзначених журі робіт. Більше фото можна переглянути на сайті організації.
«Зимовий паводок у заплавному лісі». Гран-прі конкурсу. Затоплені дерева в заплавному листяному лісі в біосферному заповіднику Середня Ельба під час зимової повені.
«Хижак і жертва». Дев'яте місце у категорії «Птахи» та Приз журі. Гага марно намагається вхопити мідію у Кільській бухті, Балтійське море.
«Після шторму». Шосте місце у категорії «Птахи». Колонія чубатих пінгвінів на Фолклендських островах.
«Серфінг на хвилі». Перше місце у категорії «Птахи». Субантарктичний пінгвін, острів Морського Лева, Фолклендські острови. Субантарктичні пінгвіни — найшвидші плавці серед пінгвінів і досить моторні, щоб кататися на хвилях.
«Цвіль на капелюшку». П'яте місце у категорії «Рослини та гриби». Ця дуже поширена шпилькова цвіль переважно паразитує саме на цій групі грибів.
«Дерево-прапор». Переможець у категорії «Майстерня природи». Дерево сформоване вітром у сірих дюнах німецького бар'єрного острова Бальтрум.
«Берези восени». Перше місце у категорії «Пейзаж». Ділянка одного з лісів у Ванер Хейді, Північний Рейн-Вестфалія, рідкісного осіннього ранку з туманом і сонячним світлом.
«Крижаний леопард». Десяте місце в категорії «Ссавці». Антарктида — одна з найтендітніших екосистем на Землі, де мешкають незвичайні істоти. Леопардовий тюлень — один із двох хижаків, що мешкають в Антарктиді, і його часто можна зустріти на годівлі в покритих льодом водах. Хоча тюлені харчуються переважно крилем, вони також полюють на молодих тюленів і пташенят пінгвінів, які вперше потрапляють у воду після вильоту наприкінці австралійського літа.
«Пандемоніум» (у міфології — збіговисько злих духів і демонів). Третє місце в категорії «Ссавці». Суцільна маса тіл диких тварин під час міграційної паузи передає відчуття ув'язнення.
«Туманна арка». Восьме місце у категорії «Пейзажі». Туманна арка, побачена під час експедиції 2023 Данською протокою в Східній Гренландії.
«Око пустелі». Четверте місце у категорії «Майстерня природи». Краєвид дюни в Національному парку Ленсойс Мараньєнсіс, Бразилія. Форма нагадує око із зеленою зіницею та повікою.
«Найвищий пілотаж у ранковому світлі». Друге місце у категорії «Майстерня природи». У теплому сяйві ранкового сонця у Ватовому морі пара трясогузок ганяється одне за одним у повітрі.
«Наконечник». Переможець у категорії «Рослини та гриби». Водна рослина стрілолист у невеликій річці Аа на півночі Франції. Влітку це ідеальне місце для проживання стрілоліста.
«Ниткоподібні крила». Переможець у категорії «Інші тварини». Ниткоподібний крилатий мурашиний лев, знімок зроблено вночі, Намібія.
«Вуса». Шосте місце в категорії «Ссавці». Дві нутрії залізли на берег річки в сутінках. Світлину було зроблено з довгою витримкою та спалахом.
Більше новин читайте на GreenPost.