Нещодавно в Олександрівському районі Запоріжжя вирубали цілу алею тополь. Активісти звернули увагу на те, що судячи за станом пнів, дерева не було схожі на аварійні, і почали з'ясовувати законність таких дій.
Зазначимо, що дерева були заявлені аварійними, і спиляли їх у рамках міської програми "Тополя 2022 – 2025". З самого ж тексту програми видно, що основний критерій для видалення тополь - це їхній вік, і про індивідуальне обстеження кожного дерева мови не йдеться.
За коментарем щодо доцільності зазначеної програми активісти звернулися до спеціалістів.
Про це повідомила запорізька активістка Ольга Сладкова у фейсбуці.
Міську програму видалення тополь прокоментували сертифіковані інспектори стану дерев Надія та Андрій Лозинські.
Вони зазначили, що в затвердженій програмі не вказано обсяг, види дерев, розміри посадкового матеріалу та терміни у котрі планується замістити зрізані дерева виду тополя. Тож невідомо за який час буде відновлено озеленення вулиць семи районів міста Запоріжжя.
"Стан дерева необхідно визначати індивідуально, і відповідно до звіту з обстеження замінювати лише аргументовано аварійні дерева. Таким чином вікова межа, згідно Порядку видалення дерев, кущів, газонів та квітників у населених пунктах, затверджений КМУ від 01.08.2006 року No1045, що вказана як причина видалення 21000 тисячі дерев, є необґрунтованою відповідно до сучасних підходів поводження з деревами у містах", - зазначають фахівці.
Активісти зазначають, що згідно з відповідями на публічні запити, за 2018-2021 в місті було видалено 3087 дерев. А в рамках програми до 2025 року включно ця цифра має зрости до 21000.
Наразі активісти закликають депутатів міської ради призупинити дію програми з видалення тополь на найближчій сесії міської ради.
Більше новин читайте на GreenPost.