Науковці вирішили "послухати" землю під ногами. Нове дослідження виявило, що здоровий ґрунт видає цілий набір звуків, ледь чутних людським вухом, повідомляє SciTechDaily.
Вчені з Австралії та Китаю розробили метод визначення стану біорізноманіття ґрунту за допомогою його акустики. Це дозволяє швидко оцінювати здоров’я екосистем і ефективність сільського господарства.
Екологи записали хаотичну суміш звуків різних ландшафтів. Науковці досліджували діяльність крихітних живих організмів у ґрунті. Як з'ясувалося, вони створюють звуки, коли пересуваються під поверхнею і взаємодіють із середовищем свого проживання.
Відтак здоровий ґрунт має складний і насичений акустичний профіль, подібний до “підземної вечірки”. Такий ґрунт, насичений життям, видає звуки взаємодій між дощовими черв’яками, жуками, мурахами та павуками, що свідчить про його високу родючість та екологічну стабільність.
Проте виявили дослідники і ще один факт. Багато ділянок грунтів... мовчать пусткою. Вчені підрахували, що у світі деградували приблизно 75% ґрунтів. І це загрожує жахливим майбутнім для великого спільноти живих видів, Причому відновлення ґрунтів необхідне не лише для збереження екосистем, а й для забезпечення стабільних і багатих врожаїв у сільському господарстві.
Більше новин читайте на GreenPost.