Завдяки субсидіям для бідних в Індонезії скоротились рубки лісу

2 хв на прочитання16 Червня 2020, 12:11
Image by Rolf van de Wal from Pixabay

Субсидії для бідних людей в Індонезії допомогли скоротити незаконну вирубку дерев на 30%. Такі висновки вчені змогли зробити на основі аналізу супутникових знімків, пише Хайтек.

Влада Індонезії відзвітувала про 30% скорочення незаконної вирубки лісів і пов'язала це з програмою по боротьбі з бідністю. У 2007 році в країні запустили програму, в рамках якої найбіднішим жителям країни виплачуються гроші при дотриманні певних умов. Крім того, уряд безкоштовно надає продовольство і медикаменти багатодітним сім'ям.

Відомо, що бідні верстви населення в Індонезії активно займаються незаконною вирубкою лісів для подальшого продажу. Так люди заробляють гроші і очищають землі для сільського господарства, щоб вирощувати худобу. На початку програми Індонезія займала третє місце у світі за площею тропічних лісів і мала одну з найвищих темпів знеліснення, особливо в незайманих лісах.

Уряд Індонезії вже відзначав, що їхня програма значно скоротила кількість людей, які займаються незаконною вирубкою. Але тепер дослідники з Національного університету Сінгапуру проаналізували супутникові дані, що показують щорічні втрати лісу під час роботи програми по боротьбі з бідністю. Вони прийшли до висновку, що за цей час обсяг незаконних вирубок скоротився на 30%, причому цілі райони, де проживають люди з малою кількістю доходів, перестали скорочувати площі лісистої місцевості навколо себе.

«Якщо поліпшення життя сім'ї також означає захист навколишнього середовища, то це велика перемога - можна відразу вирішити дві проблеми», - зазначив Джон Буш, економіст-еколог Інституту інновацій Землі в Сан-Франциско, який не брав участі в дослідженні.

На його думку, дослідники змогли навести докази того, що між програмою влади і скороченням вирубок є прямий зв'язок.

Ліси нині є стратегічним ресурсом людства у боротьбі з кліматичними змінами, адже, нагадаємо, нинішній рівень CO2 виявився найвищим за 23 млн років.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: