Рок Хадсон, Фредді Мерк'юрі, Джіа Каранджі, Ентоні Перкінс, Роберт Рід, Офра Хаза, Айзек Азімов – цей список насправді на багато порядків довший, і більшість людей у ньому не такі знамениті. У третю неділю травня відзначається Міжнародний день пам’яті тих, хто помер від СНІДу.
У цей день можна запалити віртуальну свічку — це простий і зворушливий спосіб ушанувати пам'ять близьких людей, які померли від СНІДу, та поділитися своїми почуттями й підтримати одне одного.
Для цього потрібно:
Проте в цей день активісти по всьому світу не тільки вшановують пам’ять померлих, а й говорять про життя. Адже сьогодні із ВІЛ можна жити. Спільними зусиллями партнерів, донорів і держави робиться все можливе, аби програми з профілактики і підтримки працювали, було доступне тестування та лікування.
Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних, залишаючись країною із високим поширенням ВІЛ-інфекції. При цьому напередодні 24 лютого 2022 року Україну демонструвала надзвичайний прогрес у боротьбі з епідемією. Проте кожна третя ВІЛ-позитивна людина або не знала свій ВІЛ-статус, або залишилася поза межами медичного нагляду й відповідно не отримувала лікування (АРВ-терапію).
Попри виклики нинішнього часу, сьогодні тестування та лікування ВІЛ, профілактика та сервіси є доступними в Україні.
Аналіз на ВІЛ рекомендовано здавати 1-2 рази на рік усім людям, які живуть статевим життям.
Портал «Про здоров’я» пояснює, чому й де це варто зробити.
Активний спалах інфекції відбувся на початку 80-х років ХХ ст. в США, але подальші дослідження показали, що перші випадки хвороби траплялися в Африці ще в 50-х роках ХХ століття і звідти поширились по всьому світу.
ВІЛ-інфекція має декілька стадій розвитку — від безсимптомної, коли людина практично не помічає жодних ознак інфікування, до термінальної — коли захворювання вже не підлягає контролю.
Ранні стадії ВІЛ-інфекції наразі піддаються пожиттєвій підтримувальній терапії. Термінальна стадія інфекції має назву СНІД або синдром набутого імунодефіциту. ВІЛ уражає клітини імунної системи, після чого організм хворого не може протидіяти будь-яким іншим захворюванням. Коли клітин імунної системи — Т-лімфоцитів — стає критично мало, ВІЛ-інфекція переходить у СНІД.
Періодичне тестування на ВІЛ є однією з форм профілактики розвитку СНІД, адже у багатьох випадках хворобу помічають саме на останньому етапі, коли допомогти людині вже дуже важко.
Методи тестування на ВІЛ пройшли цілу еволюцію та змінили кілька поколінь. Сучасні тести мають високу специфічність і чутливість у межах 98-99,9 %, але навіть їх потрібно пройти кілька разів, щоб остаточно поставити діагноз.
Основні види сучасних аналізів на ВІЛ:
Пройдіть тестування на ВІЛ-інфекцію, якщо ви:
Благодійна організація «100 % життя» разом із Центром громадського здоров’я України розробила мобільний додаток HIV Test, де кожен може пройти попереднє тестування у віртуальному режимі. Звичайно ж, це стане лише першим кроком до повноцінної діагностики.
Ви можете пройти тест:
Не займайтесь самодіагностикою! Будь-які результати аналізів повинні інтерпретуватися за участі лікаря.
Більше новин читайте на GreenPost.