Догори
Дати відгук

Закон про п’ять деревець: як рахуються збитки за незаконну рубку

3 хв на прочитання13 Лютого 2020, 15:29
Поділитись:

 

13.02.2020 | Олег Листопад

 

 

Правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев, має не
тільки сплатити адміністративний штраф, а й відшкодувати збитки, заподіяні лісу.
Про це, роз’яснюючи наслідки порушення лісового законодавства, повідомила
прес-служба Державного агентства лісових ресурсів (ДАЛР) на сайті відомства.

 

 

Кваліфікацію правопорушення та можливе настання кримінальної відповідальності визначають правоохоронні органи. Розмір шкоди визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 р. № 665, якою затверджено «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу».

 

 

«Якщо лісопорушник зрубав, приміром, п’ять дерев діаметром пенька 30 см, то йому вже загрожуватиме кримінальна відповідальність (крім високих штрафів, можливе позбавлення волі до трьох років)», – йдеться у повідомленні прес-служби ДАЛР.

 

 

 

 

Шкода лісу у цьому випадку складатиме більше 22 тисяч грн (шкода за зрубування одного дерева – 4447,76 грн). Ця сума більша за визначену законодавством істотну шкоду (від 21020 грн), при якій наступає кримінальна відповідальність.

 

 

«Незаконні рубки – це заготівля деревини без спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубний квиток)», – зазначається у повідомленні.

 

 

Однак екоактивісти стверджують, що це визначення є занадто нечітким.

 

 

 

 

«Це нонсенс. У законодавстві, зокрема, у Лісовому кодексі, відсутнє чітке визначення терміну «незаконні рубки». Це нерідко дозволяє порушникам уникати відповідальності»,

 

 

- прокоментував GreenPost допис Держлісу активіст організації «Лісова варта» Владислав Каменца.

 

 

Екоактивісти створили і зареєстрували на сайті Офісу президента петицію, у якій закликають президента України виступити з ініціативою внесення змін до Лісового кодексу.

 

 

У петиції пропонується визначення терміну “незаконна порубка лісу” в наступній редакції:

 

 

“Незаконна порубка лісу – це рубка дерев або чагарників, яка проведена без спеціального дозволу або при наявності дозволу, але не в тому місці, не на тих площах, не в тій кількості, більше ліміту або без ліміту, не в ті терміни, які передбачені дозволом, до початку або після закінчення встановлених у дозволі термінів, не тих порід дерев, які зазначені в дозволі, порід, рубку яких заборонено, або дерев не того діаметру, або при наявності дозволу, виданого з порушенням діючого законодавства”.

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.