Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Захід міг запобігти і нинішній війні в Україні, і низці трагедій, які їй передували — Євген Кісін

Захід міг запобігти і нинішній війні в Україні, і низці трагедій, які їй передували — Євген Кісін

Після падіння комунізму Захід мав вчинити з Росією так, як вчинив із Німеччиною після падіння нацизму.

4 хв на прочитання09 Травня 2022, 15:33
Поділитись:

Росія не стала такою, як ми її бачимо зараз, за одну годину. Весь цивілізований світ десятиріччями спостерігав, як РФ перетворюється на чергову реінкарнацію «тюрми народів», але тільки війна примусила його переосмислити деякі речі, про які раніше й думати боялися, щоб не накликати біди. Дедалі очевиднішим стає те, що політика Заходу щодо РФ змінюється кардинально. Причому здебільшого це відбувається за принципом «краще пізно, ніж ніколи». «Вільний Ідель-Урал» наводить фрагмент інтерв’ю всесвітньо відомого ізраїльського і британського піаніста-віртуоза російського походження Євгена Кісіна канадському журналу Stir.

«Якби ті санкції, які Захід застосовує зараз проти путінського режиму, він застосував вісім років тому, після анексії Криму, то зараз не було б війни в Україні. Я вам скажу навіть більше: якби Захід запровадив такі санкції у 2008 році, у відповідь на вторгнення Путіна в Грузію і фактичну анексію Південної Осетії, Путін не анексував би Крим через п’ять з половиною років – і, можливо, на той час він навіть уже не був би при владі. Якби Захід ввів подібні санкції у 1999-2000 роках у відповідь на геноцид у Чечні, то точно не було би вторгнення до Грузії та України»,
— вважає Євген Кісін.

Піаніст нагадує, що у своїй промові, яка транслювалася російським телебаченням безпосередньо перед вторгненням в Україну, Путін заявив, що Захід був дуже несправедливий до Росії «навіть за крайньої відкритості Росії у 1990-х роках».

«Ця заява мене не здивувала, бо я добре знаю, хто такий Путін і чого від нього слід очікувати; проте мене дуже дивує те, що на Заході є люди, люди твердих демократичних переконань, які поділяють цю думку: що Захід марно поводився як переможець у холодній війні. Для мене та моїх друзів очевидно прямо протилежне:

Захід НЕ поводився як переможець у холодній війні — і саме тому у нас зараз усі ці проблеми та трагедії.

Чому після того, як Радянський Союз припинив своє існування, Росія успадкувала місце у Раді Безпеки ООН? Я розумію, що після Другої світової війни, ймовірно, було важко уникнути передачі цього місця Радянському Союзу — але чому воно дісталося Росії після розпаду Імперії зла? Його слід віддати гідній демократичній країні, як, наприклад, Канада, Австралія чи Японія. І тепер ми всі бачимо, які проблеми із цього випливають», — говорить Євген Кісін.

Піаніст вважає, що після падіння комунізму Захід мав вчинити з Росією так, як вчинив із Німеччиною після падіння нацизму: судити на міжнародному суді комуністичних лідерів; змусити Росію оголосити поза законом комуністичну ідеологію, літературу і символіку, побудувати десятки меморіалів жертвам комунізму, постійно каятися й виплачувати репарації численним жертвам кремлівських бандитів: євреям, українцям, естонцям, латишам, литовцям, грузинам; п’яті колони в Україні та країнах Балтії мали бути передані Росії так само, як судетські та сілезькі німці були передані Німеччині після Другої світової війни.

«Захід нічого цього не зробив — і посткомуністична Росія під керівництвом колишнього секретаря обкому КПРС Бориса Єльцина відразу ж почала проводити зовнішню політику, протилежну до західної, підтримуючи Мілошевича; менш ніж через рік після розпаду Радянського Союзу, коли Росія лежала в руїнах, її міністр закордонних справ Андрій Козирєв (вважався великим лібералом) мав нахабство заявити в інтерв’ю газеті «Франкфуртер Рундшау»: «Мова напоумлень не доречна в розмовах із Москвою», — і Захід усе це проковтнув. Потім «демократична» Росія провела етнічне чищення грузинів в Абхазії, відібрала Абхазію у Грузії — і Захід дозволив Єльцину це зробити і продовжував його підтримувати. Навіть після першої війни в Чечні, в якій загинуло вісімдесят тисяч людей, Захід не пішов далі за словесну критику, не застосував до Росії жодних санкцій. Це факти — сумні та ганебні факти», — констатує Євген Кісін.

Також ми наводили просте й парадоксальне пояснення, чому не можна розголошувати дані про перебіг боїв до офіційних заяв.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Будівля Харківського національного театру опери та балету, яка перетворила свій великий підземний простір на концертний зал, 25 жовтня 2023 року. Фото: Reuters
У Харківському оперному театрі облаштували концертну залу у підвалі — і вже готуються до виступів: ось як це виглядає
2 хв на прочитання03 Листопада 2023
Начальник військової частини привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат
На Дніпропетровщині начальник військової частини зі спільником привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат неіснуючих солдатів
1 хв на прочитання31 Жовтня 2023
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами»
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами» та керованою авіаційною ракетою
1 хв на прочитання29 Жовтня 2023
ООН опублікували швидку екологічну оцінку підриву Каховської дамби
1 хв на прочитання27 Жовтня 2023
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродають з молотка
2 хв на прочитання27 Жовтня 2023
На Одещині ухилянта, який "придбав" квиток за $7 тис., засуджено до 10 тис. грн штрафу
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Як підготуватися до можливого блекауту: топ порад
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Підрив Каховської ГЕС – найбільша техногенна катастрофа світу за останні десятиліття
2 хв на прочитання24 Жовтня 2023
Більше з GreenPost