Догори
Дати відгук

Задовгий робочий день призводить до передчасної смерті — ВООЗ

Понад 55 робочих годин на тиждень більшує ризик інсульту на 35 %.  

2 хв на прочитання17 Травня 2021, 22:00
Фото: То є Львів Фото: То є Львів
Поділитись:

Занадто тривалий робочий день скорочує тривалість життя та призводить до передчасної смерті, заявляє Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). Про це пише ВВС. 

Перше глобальне дослідження на цю тему показало, що у 2016 році 745 тис. людей померли від інсульту та серцевих захворювань через довгі робочі дні.

Відповідно до звіту найбільше від цього страждають люди, які мешкають у Південно-Східній Азії та західній частині Тихоокеанського регіону.

ВООЗ також заявила, що ця тенденція може погіршитися через пандемію коронавірусу.

«Дослідження показало, що робота тривалістю 55 годин на тиждень і більше збільшує ризик інсульту на 35 %, а смерті від серцевих захворювань — на 17 % у порівнянні з робочим тижнем тривалістю від 35 до 40 годин», — кажуть дослідники.

Дослідження, проведене разом із Міжнародною організацією праці (МОП), показало, що майже три чверті померлих унаслідок тривалої роботи були чоловіками середнього та старшого віку.

Часто смерть наставала значно пізніше — іноді через десятки років після такої довготривалої роботи.

Хоча дослідження не охоплювало період пандемії, представники ВООЗ заявили, що нещодавнє зростання частки віддаленої роботи й економічне уповільнення могли збільшити ризики, пов'язані з тривалим робочим часом.

«Ми маємо певні докази, які показують, що коли країни йдуть на національний карантин, кількість робочих годин збільшується приблизно на 10 %», — каже представник ВООЗ Френк Пега.

У звіті зазначається, що тривалий робочий час спричиняє приблизно третину всіх захворювань, пов'язаних із роботою.

Обмеження робочих годин принесе користь також роботодавцям, оскільки це, як виявилося, збільшує продуктивність праці, каже Пега.

«Це справді розумний вибір — не збільшувати тривалість робочого часу в умовах економічної кризи», — переконують у ВООЗ.

Нагадаємо, що 12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.