Забруднене повітря сприяє високій смертності від COVID-19 – вчені

1 хв на прочитання14 Квітня 2020, 19:16

Вже не перше дослідження свідчить про це

Наукова група під керівництвом професорки біостатистики Франчески Домінічі порівнювала якість повітря і рівень смертності від COVID-19 в 3080 округах США і виявила невтішні для забруднених регіонів результати, пише Соцпортал.

В ході дослідження вчені встановили, що люди, які проживають в районах із забрудненим повітрям, важче переносять коронавірусну інфекцію. Крім того, в місцях скупчення шкідливих речовин в атмосфері, частіше фіксуються летальні випадки від коронавірусу.

Навіть невеликі відмінності в забрудненні повітря роблять значний вплив на рівень смертності хворих коронавірусною інфекцією, - визначили фахівці.

У 2014-2017 роках в Китаї вже проводився детальний аналіз зв'язку між захворюваннями легень і брудним повітрям. Тоді вчені зробили висновок, що чим більш насичене повітря дрібним пилом, тим вища щільність випадків пневмонії у людей, які проживають в такому місці.

Подібне дослідження також проводили в 2003 році. Тоді вчені шукали закономірність між атиповою пневмонією і атмосферними забрудненнями. Те дослідження демонструвало, що ризик смерті у жителів районів з високим рівнем забруднення повітря був приблизно в два рази вищим, ніж у пацієнтів з регіонів з кращою якістю повітря.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: