У Києві, Одесі та Львові запрацювали перші пілотні центри масової вакцинації проти COVID-19. Усього за два дні там було щеплено 4849 людей. Вакцинація проводилася вакциною CoronaVac, виробленою компанією Sinovac. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.
Так, у минулі вихідні для цих цілей у Києві центр відкрився на базі Міжнародного виставкового центру, у Львові — стадіону «Арена Львів», в Одесі — стадіону Одеської юридичної академії.
В Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що на пілотних центрах відпрацьовують алгоритм масової вакцинації у великих приміщеннях і рекомендують іншим областям наслідувати приклад та відкривати центри на базі спортивних, культурних споруд і виставкових залів. Адже інфраструктура таких будівель розрахована на великі потоки людей. Це дає змогу створити умови для дотримання безпечної дистанції між відвідувачами й обов’язкового періоду очікування після вакцинації.
«Відкриття центрів масової вакцинації за алгоритмом, розробленим Міністерством, — це, насамперед, відповідальність міських голів та органів місцевого самоврядування, — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. — Кожна область має такі об’єкти, це не обов’язково мають бути великі стадіони. У світі людей вакцинують у театрах, музеях і навіть церквах та центрах паломництва. Коли Україна отримає велику кількість вакцини, саме завдяки таким центрам ми зможемо щепити максимальну кількість людей і наблизитися до нашої спільної мети — перемоги над хворобою».
Центри масової вакцинації на перших етапах працюватимуть у вихідні. В них щепитимуть громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 у додатку чи через сайт «Дія» або через контакт-центр МОЗ.
Щеплення робитиметься тільки тим людям, кого на вакцинацію попередньо запросили телефонним дзвінком. Пріоритет надаватиметься людям похилого віку.
Нагадаємо, що МОЗ планує вакцинувати п’ять мільйонів українців протягом трьох місяців літа.