Догори
Дати відгук

МОЗ планує вакцинувати п’ять мільйонів українців протягом трьох місяців літа

Сьогодні першу дозу вакцини отримало близько одного мільйона громадян України

2 хв на прочитання30 Травня 2021, 17:09
Поділитись:

За літо МОЗ планує щепити двома дозами мінімум  п'ять мільйонів українців. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на засіданні омітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Сьогодні на другому етапі від коронавірусу імунізують медпрацівників, старших 65 років, людей із хронічними хворобами, соціальних працівників.

Третій етап почнеться в червні. уколи масово отримають працівники закладів освіти та підприємств і відомств, що забезпечують життєдіяльність країни, правоохоронці.

Із вересня стартує четвертий етап, коли вакцину зможуть отримати люди від 60 років та всі молодші з хронічними захворюваннями.

Під час п'ятого етапу щеплять усіх дорослих. 

На 26 травня перший укол отримали понад 987 тис. осіб. Повторно щепили більше як 97 тис.

«Якщо новий міністр за літо проведе щеплення всіх українців із груп ризику — йому можна буде аплодувати. Однак прориву не передбачаю. Людей із хронічними хворобами треба вмовляти вакцинуватися. Бо саме вони найперше можуть потрапити в реанімації», — цитує імунолога Бориса Донського gazeta.ua.

У липні в Україні та Євросоюзі мають запрацювати паспорти вакцинації. У них буде вказана дата щеплення, назва препарату.

«У нас подорожує 5% відсотків населення. Це фінансово забезпечені люди, які зможуть купити вакцину, коли вона з'явиться у продажу. 80% українців — за межею бідності й нікуди не їздять. Їм на паспорти вакцинації байдуже, — каже ексміністр охорони здоров'я Олег Мусій.

Він додав, що нові штами корнаірусної інфекції з Індії навряд чи дійдуть в Україну, бо у нас — інша кліматична зона. 

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що достатньо раз перехворіти на COVID-19 і можна жити, як жили, «зелені паспорти» не потрібні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.