За однією з оцінок, на рубежі років на Землі проживало 8,156 млрд людей. Це приблизно на 82 млн більше, ніж рівно рік тому (8,083 млрд), повідомляє німецький телеканал ZDF із посиланням на Німецький фонд світового населення (DSW). Для порівняння — в Німеччині зараз проживає приблизно така ж кількість людей.
2000 років тому на нашій планеті жило 200 млн людей, а в листопаді 2022 року було перевищено позначку у 8 млрд. Організація Об'єднаних Націй очікує, що 9-мільярдний рубіж може бути подоланий у 2037 році. У другій половині століття, за прогнозами ООН, ця цифра сягне 10 млрд.
За даними DSW, хоча абсолютна кількість людей неухильно зростає, це зростання сповільнюється. Наразі жінки в усьому світі мають у середньому 2,2 дитини.
За даними DSW, населення зростає особливо інтенсивно в Африці — очікується, що в найближчі два десятиліття чисельність населення на Чорному континенті збільшиться більш ніж удвічі. Очікується, що до кінця століття населення Африки зросте з 1,2 млрд сьогодні до 3,4 мдрд.
Фонд припускає, що до середини 2080-х років чисельність населення світу досягне свого піку — близько десяти мільярдів осіб.
«Після цього, згідно з прогнозами, зменшення кількості народжень плюс зростання кількості смертей призведе до того, що населення світу не тільки постаріє, а й почне скорочуватися», — йдеться у повідомленні.
Жінки відіграють ключову роль у кількості народжень: вони повинні мати можливість визначати власне життя та планування сім'ї. Освіта та сексуальна просвіта мають важливе значення для того, щоб дівчата та молоді жінки могли вирішувати, «коли й із ким їм мати дітей, скільки».
«Якщо жінки матимуть рівні права, доступ до освіти й охорони здоров'я, економічну незалежність і можливість самостійно приймати політичні рішення, то сім'ї автоматично стануть меншими», — сказав Ян Кройцберг, виконавчий директор DSW.
Більше новин читайте на GreenPost.