З початку епідсезону перехворіло 2 млн людей: нові штами грипу значно агресивніше долають ізоляційні заходи

2 хв на прочитання10 Лютого 2023, 14:13
Пандемия Грипп Болезни и Вирусы Исследования ученых и врачей

Україна наближається до піку другої хвилі захворюваності на грип та ГРВІ.

Всього від початку епідсезону — від 3 жовтня 2022 року до 5 лютого 2023 року — на грип та ГРВІ, включно з COVID-19, захворіло 2 059 612 людей. Це на 56,5 % менше аналогічного періоду сезону 2021–2022 років. З них 13,5 % — діти віком до 17 років. Про це інформує Центр громадського здоров’я.

Від початку сезону зареєстровано 12 летальних випадків грипу, що підтверджено методом ПЛР. У сезоні 2021–2022 років не було зафіксовано летальних випадків грипу.

Всього проти грипу вакцинувалися 143 821 людина, з них 93 695 — медпрацівники та люди з епідемічного ризику.

Інтенсивний показник захворюваності становить 293,2 на 100 000 населення, що на 39,3 % менше епідемічного порога, розрахованого для України. Перевищення почнеться з показника реєстрації 480 випадків та 100 тис. населення в цілому по Україні. Проте кожен регіон має своє значення епідемічного порогу.

Проте відомий лікар-імунолог, бактеріолог, вакцинолог Андрій Волянський наголошує, що кількість захворілих — важлива, але не головна характеристика спалаху.

«Можлива ситуація, коли хворіє багато, а помирає мало? Звісно. Але не в цьому сезоні. На жаль, нові штами клінічно тяжкі. В США […] наприкінці року щотижня від грипу помирало 800 людей, в тому числі більше 10 дітей. Так, від Ковід навіть зараз, наприкінці пандемії, помирає значно більше людей (в США 2000 — 2500 на тиждень). Але діти переносять Ковід значно легше, ніж грип», — нагадує лікар.

Він зазначає, що ніколи раніше в світі не фіксували 70 тисяч випадків грипу за тиждень. Тобто нові штами дуже заразні — вони значно агресивніше долають ізоляційні заходи (маски, дистанція).

Бактеріолог прогнозує пік другої хвилі приблизно в третій декаді лютого.

«Що робити? Вакцинувати вразливих. У першу чергу дітей, що раніше не були вакциновані. Мені можуть заперечити: а ось існують дослідження про те, що вакцинація дітей неефективна. Дійсно існують. Але є в 5 разів більше досліджень, що доводять протилежне. Тому я наведу лише один, але дуже переконливий доказ: частка вакцинованих дітей серед померлих від грипу, значно менше, ніж у популяції», — говорить Волянський.

У Центрі громадського здоров’я нагадують, що проти грипу можна щепитися людям від 6 місяців. Вакцина доступна в аптечній мережі, купується власним коштом. 

Проти COVID-19 можна щепитися з 5 років. Щеплення безоплатне та доступне в медзакладах або пунктах щеплення.

Нагадаємо також, які ліки потрібні в аптечці під час перебоїв зі світлом.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: