Догори
Дати відгук

ЮНІСЕФ: 22% підлітків в Україні зазнавали зазнавали булінгу в мережі

Діти стверджують, що тепер рідше беруть участь у цькуванні однолітків онлайн, проте частіше самі стають жертвами булінгу в інтернеті та соцмережах.

1 хв на прочитання3 години тому
ФОТО: ілюстративне ФОТО: ілюстративне
Поділитись:

Згідно з результатами дослідження, проведеного фахівцями Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), п'ята частина українських підлітків або 22% повідомили, що за останні місяці стали жертвами онлайн-цькування. Причому такий показник лише трохи перевищує показники 2018 року.

Водночас зменшилась кількість дітей, які брали участь у цькуванні інших в інтернеті: якщо в 2018 році таких було 21%, то у 2023 році лише 15%.

Опитування, яке охопило дітей віком від 11 до 17 років, показало, що кожен п’ятий підліток (22%) зазнав образ чи приниження в інтернеті протягом останніх кількох місяців, що дещо більше, ніж у 2018 році, коли цей показник становив 21%.

Однак зменшилась кількість дітей, які активно брали участь у цькуванні. У 2023 році тільки 15% опитаних зізналися, що цькували однолітків в інтернеті, порівняно з 21% у 2018 році.

Що стосується свідків цькування, то майже половина респондентів (49%) заявили, що стали очевидцями таких ситуацій за останні пів року, з яких 25% зазначили, що спостерігали за булінгом регулярно.

Третина (33%) підлітків зазначили, що надавали допомогу жертвам цькування, коли ставали свідками образ чи принижень, а 27% підтримували постраждалих у випадках кібербулінгу.

І лише 25% розповіли про знущання дорослим, а якщо воно відбувалося в інтернеті, то таких заходів вживали 19% опитаних. Опитування показало, що близько третини свідків булінгу зовсім не реагували і не намагалися втрутитися в ситуацію (31% щодо цькування та 36% щодо знущання онлайн). При цьому реакція на образи часом залежала від статі респондентів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.