Їжаки збирають недопалки і лазять по деревах: цікаві факти, яких ви не знали

4 хв на прочитання10 Листопада 2023, 11:16
Фото ілюстративне

Сьогодні День їжака.

Сьогодні, 10 листопада, відзначають День їжака. Це дуже цікаві та корисні тварини, які живуть на більшості континентів світу.

Вони належать до ряду комахоїдних ссавців, які мають на тілі тисячі гострих голок, що служать їм захистом від хижаків. Голки складаються з кератину — того ж матеріалу, з якого утворені наші волосся та нігті.

Це всеїдні тварини, які полюють на змій, гризунів, комах, личинок, а також їдять гриби, ягоди, фрукти і навіть яйця птахів. Їжаки мають дуже гострий нюх і слух, але слабкий зір.

Вони можуть бути дуже швидкими, коли їм потрібно, та бігати зі швидкістю до 9 км/год, а також добре плавати і лазити по деревах.

Їжаки мають довгий язик, яким вилизують свої груди і голки. Це допомагає їм дотримуватись гігієни і захищати себе від паразитів. Їжаки також можуть злизувати різноманітні речовини, які знаходять у природі, — наприклад, соки рослин або грибів. Це може бути способом отруїти свої голки чи збільшити свою імунну систему.

Їжаки впадають у зимову сплячку, коли температура опускається нижче 10 °С. Вони будують собі теплі гнізда з листя, трави, моху й інших матеріалів, де сплять до весни. Під час сплячки температура тіла їжака, частота дихання та серцебиття знижуються, а метаболізм уповільнюється. За час сплячки вони можуть втратити до третини своєї маси тіла.

У фауні України зустрічаються два види їжаків: їжак білочеревий і їжачок вухатий. Ось деякі цікаві факти про них:

✔ Їжак білочеревий (Erinaceus roumanicus) має біле або сіре хутро на грудях і животі, а також довгі вуса і короткий хвіст. Він живе в узліссях, степах, заплавах, парках і садах. Він може наколювати на свої голки недопалки, щоб протравити кліщів, які часто нападають на нього. Він також може вживати тютюн, як ліки від глистів.

✔ Їжачок вухатий (Hemiechinus auritus) має довгі вуха, які сягають до половини довжини голови, і довгий хвіст, який може бути до 10 см. Він живе в степових і пустельних місцинах, де він ховається в щілинах серед каміння або в норах. Він не згортається в колючий клубок, як інші їжаки, але використовує свої голки для атаки на ворогів. Він також може випускати гучні свистячі звуки, коли він збуджений або зляканий.

Їжаки в Україні підлягають охороні, тому що їх чисельність зменшується через втрату середовища, полювання, дорожній рух та інші фактори.

Якщо ви любите їжаків і хочете їм допомогти, то можете зробити наступне:

Також екоактивісти розповідають, як зробити будиночок для їжаків, аби захистити від холоду.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: