Євросоюз вимагає припинити втручання США у будівництво «Північного потоку-2»

2 хв на прочитання14 Серпня 2020, 13:00

24 країни ЄС підписали ноту протесту, яка вимагає від США припинити втручання у будівництво газопроводу "Північний потік-2". Як повідомляє Європейська правда, з текстом документа ознайомилось німецьке видання Welt.

"Ми можемо підтвердити, що 12 серпня відбувся демарш, ноту протесту проти американської санкційної політики передали до Держдепартаменту. У демарші взяли участь 24 держави-члени ЄС" - цитує видання європейського дипломата.

Таким чином, європейський протест проти втручання США отримав напрочуд сильну підтримку.

Хоча будівництво газопроводу Балтійського моря між Росією і Німеччиною піддалося критиці з боку багатьох європейських країн, Європейський Союз зараз в значній мірі єдиний у своєму неприйнятті втручання США.

Тільки три країни ЄС не приєдналися до ноти протесту. Які саме країни відмовилися підписати документ, поки невідомо.

Зміст демаршу повторює заяву верховного представника ЄС із зовнішньої політики Жозепа Борреля, зроблену 17 липня. У ній він висловив глибоку занепокоєність випадками застосування санкцій проти європейських компаній.

"Ми дуже стурбовані зростаючим застосуванням санкцій Сполученими Штатами проти європейських компаній та інтересів. Європейський Союз вважає екстериторіальне застосування санкцій порушенням міжнародного права", – йдеться у тексті ноти.

Як відомо, проєкт оборонного бюджету США передбачає посилення санкцій проти "Північного потоку-2". Зокрема, нові санкції торкнуться компаній, які будуть сприяти продажу, оренді або наданню суден для прокладки "Північного потоку-2".

Нагадаємо, "Північний потік-2" має бути прокладений дном Балтійського моря паралельно з уже існуючим "Північним потоком". Країни, через територіальні води яких проходить новий газогін (Фінляндія, Швеція, Німеччина, Данія), дозволили прокладку труб.

Утім, США і низка європейських держав виступають проти спорудження газопроводу. На їхню думку, він посилить залежність Європи від поставок російського газу. Серед таких держав - Польща і Україна (сьогодні однак позиція України не настільки чітка, якою була ще рік тому). Берлін натомість вбачає у "Північному потоці-2" економічний проєкт, що покликаний підвищити енергетичну безпеку ФРН, особливо на тлі поставлених кліматичних цілей та запланованої відмови від вугільної теплоенергетики й атомної енергетики.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: