Екстремальна спека щороку забирає понад 175 000 життів у Європі. Заявили у Європейському бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вона посилює хронічні захворювання і загрожує вразливим групам населення. Найбільше потерпають "сердечники", їм складно переживати перепади температури.
Середньостатистична температура повітря у Європейському регіоні ВООЗ зростає удвічі швидше, ніж у інших 6 регіонах моніторингу Організації. По всьому регіону, у його 53 державах-членах, люди платять найвищу ціну за глобальне потепління. Від 2020 року у Європі зафіксували вже три найтепліші роки. А від 2007 року таких нарахували вже 10.
Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш опублікував заклик до дій через екстремальну спеку у відповідь на смертоносні наслідки підвищення температури в усьому світі. У деяких місцях по світу кліматична криза вже підвищує температуру до нестерпного рівня. І за оцінками кліматологів, в усьому світі в період з 2000 по 2019 рік щороку траплялося приблизно 489 000 смертей, пов’язаних із спекою. Причому на Європейський регіон припадає 36% летальних випадків щороку.
Гутерреш визначає 4 критичні сфери дій у межах реагування на погодні виклики. Це: догляд за вразливими верствами населення, захист працівників, підвищення стійкості економік та суспільства і обмеження глобального підвищення температури до 1,5 °C. За його словами, це програма дій номер один для Європи за такої ситуації.
"Тепловий стрес є основною причиною смерті, пов'язаної з кліматом у регіоні. Екстремальні температури посилюють хронічні захворювання, включаючи серцево-судинні, респіраторні та цереброваскулярні захворювання, психічне здоров'я та захворювання, пов'язані з діабетом. Екстремальна спека є проблемою, зокрема, для людей похилого віку, особливо тих, хто живе один. Вона також може стати додатковим навантаженням для вагітних жінок", - пояснив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге.
Він наголосив, що "плани дій щодо захисту здоров'я від спеки є найважливішим процесом адаптації". Такі плани діють у більш ніж 20 країнах Європейського регіону. І хоча це обнадіює, та цього вочевидь замало для захисту всіх спільнот, підсумував Клюге.
Більше новин читайте на GreenPost.