Догори
Дати відгук

Європейський День велосипеда: у Кличка вимагають облаштувати 100 км веломаршрутів

Велосипедисти дають меру два роки на облаштування доріжок.

2 хв на прочитання03 Червня 2021, 06:50
Фото: Укрінформ Фото: Укрінформ
Поділитись:

Сьогодні, 3 червня, — Європейський День велосипеда. Для європейців велосипед є предметом чи не щоденної необхідності. Україні слід багато попрацювати, аби велосипед став таким же необхідним і важливим транспортом.

Щоб привернути до цієї проблеми увагу, в Києві оголошено акцію «Всеукраїнський Велодень». Акція відбудеться в суботу, 5 червня, з 10:00 до 18:00 год. Стартує Велодень із Софіївської площі.

«На Велодень-2021 ми виходимо з конкретною вимогою: облаштувати за два роки 100 км веломаршрутів від районів Києва до центру міста, щоб мати безпечні коридори для нашого персонального транспорту», — додають організатори. 

Акція буде проходити у форматі масового параду велосипедистів і користувачів легкого персонального транспорту центральними вулицями міста.

«У 2021 році ми святкуємо свій 15-й ювілей. Метою нашої акції є привернення уваги суспільства, влади та ЗМІ до необхідності створення інфраструктури, зручних і безпечних умов для сталого розвитку екологічного транспорту в містах України. Разом із популяризацією активного та здорового способу життя», — кажуть організатори.

Вони зазначили, що кількість велосипедистів стрімко збільшується, до нас приєднуються самокатники, моноколесники, ролери, скейтери (ЛПТ — легкий персональний транспорт).

Масово пересісти на ЛПТ люди бояться через небезпечну ситуацію з дорожнім рухом на наших вулицях. Будівництво велоінфраструктури в місті відбувається занадто повільними темпами.

Що буде на Велодень?

1. Традиційно зберемося сусідами в районах.

2. Централізовано приїдемо на Софійську площу.

3. Зробимо колективну фотку всіх кльових людей міста.

4. Гайнемо величезним парадом перекритими вулицями.

5. Кльово проведемо час на фестивалі в Муромці.

«Свято продовжиться великим фестивалем із розважальними, пізнавальними та спортивними активностями для дітей і дорослих. Ми готуємо дитячі та дорослі велоперегони, квест, смачну їжу та напої, територію для творчості, лекторій, фотозони, конкурси, розіграші, велоярмарок», — повідомили організатори.

Маршрут, точки збору в районах, анонс усіх цікавинок і корисна інформація буде з’являтися на офіційному сайті.

Нагадаємо, що 56 країн Європи вирішили пересадити всіх на здоровий транспорт.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.