Догори
Дати відгук

Який тиск вважається підвищеним: розповідає кардіолог

І запевняє, що в наш час знизити тиск — не проблема

2 хв на прочитання11 Вересня 2021, 00:36
Поділитись:

Лікар-кардіолог Анна Солощенко нагадує, що після проблем, пов'язаних з атеросклерозом, підвищений тиск займає друге місце в структурі кардіологічних захворювань. Лікар запевняє, що в ХХІ ст. знизити тиск не є проблемою в принципі — головне знайти грамотного фахівця.

Який тиск вважається нормальним? Кардіолог розповідає, що для більшості людей нормальними вважаються всі цифри нижче 130/80 мм. рт. ст.

«Тобто якщо у вас тиск ніколи не піднімається вище цих цифр — я можу вас привітати, до численної когорти гіпертоніків ви не належите. Займайтеся профілактикою, щоб так тривало й далі», — говорить Анна Солощенко.

Також лікар розповідає про виняток — окремі групи пацієнтів, тиск у яких не повинен перевищувати 125/75 мм рт. ст. Ідеться про пацієнтів із цукровим діабетом і пацієнти з встановленими серцево-судинними захворюваннями (після перенесеного інфаркту, з серцевою недостатністю, хронічною хворобою нирок).

Усі захворювання, що супроводжуються високим тиском, можна розділити на 2 великі групи.

1) Власне гіпертонічна хвороба — тобто хвороба, часто передається у спадок, у неї немає окремої, конкретної причини високих цифр АТ, в підвищенні тиску беруть участь практично всі органи й системи — нирки, центральна нервова система, серце, судини. Наразі до цієї групи належить приблизно 98 % усіх випадків гіпертонії.

2) Так звані симптоматичні артеріальні гіпертензії — захворювання різних органів і систем, одним із симптомів яких є підвищення тиску.

Основною ознакою таких хвороб є те, що у високих цифр артеріального тиску завжди є причина, говорить кардіолог. І перераховує найпоширеніші причини:

  • захворювання нирок (ренопаренхіматозні) і їх судин (реноваскулярні). До перших належать хронічна ниркова недостатність, хронічний гломерулонефрит або пієлонефрит, ураження нирок при цукровому діабеті. До других — звуження ниркової артерії, яка живить нирку (це може бути вроджене звуження або, наприклад, атеросклеротична бляшка);
  • ендокринологічні захворювання — захворювання наднирників, щитовидної залози тощо;
  • захворювання серця або судин — наприклад, при атеросклерозі аорти, коли підвищується тільки систолічний тиск. Або така вада серця, як недостатність аортального клапана. З цим різновидом симптоматичних гіпертензій швидко визначиться грамотний кардіолог.

Анна Солощенко говорить, що досвідчений лікар під час першого огляду пацієнта з підвищеним тиском складе план обстеження, який допоможе визначити, чи є ймовірність того, що у пацієнта симптоматична гіпертензія, або, виключивши цю ймовірність, встановить діагноз «гіпертонічна хвороба».

Також ми розповідали, що якщо ви почуваєтесь добре, а тонометр показує 150/100 — це пастка: застерігає кардіолог.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.