Догори
Дати відгук

«Якщо вибирати між новими дорогами і лікуванням хворих, водії б не заперечували»

Підприємці вважають, що кошти з коронавірусного фонду витрачають нераціонально

2 хв на прочитання09 Листопада 2020, 11:44
Поділитись:

На кінець листопада буде введено локдаун – це зрозуміло не лише лікарям, а й підприємцям. Про це у своєму коментарі GreenPost розповіла Вікторія Гапоненко, очільниця профспілки підприємців та найманих працівників «Єдність».

Вікторія Гапоненко вважає, що кількість хворих росте цілком прогнозовано – адже час працює проти нас: за літо більшість українців не змогли нормально оздоровитися, побувати на морі через колосальні ціни та карантинні обмеження, та й імунна система людей пригнічена подіями, які відбуваються в країні та світі.

«Ми не думаємо про імунітет людей – ми створюємо обмеження: закриваємо їх, одягаємо на них маски, від яких людям стає  зле, навіть трапляються легкі інфаркти через задуху у тих, хто через роботу позбавлений можливості зняти маску. Звідки ж візьметься якась позитивна статистика? А зараз ростуть сезонні захворювання. Навіть не кожен лікар може розгледіти різницю між COVID-19 і пневмонією», – говорить Вікторія Гапоненко.

Другою важливою причиною локдауну, який нас чекає незабаром, підприємиця вважає нераціональне використання коштів із коронавірусного фонду.

На її думку, потрібно направити фінансування людям – наприклад, кожного безкоштовно забезпечити вітаміном D, «який наповнює людину гормоном сонячного проміння, повітря і літа», і/або згадати радянську практику видачі вітамінів у лікаря.

Окрім того, Вікторія Гапоненко нагадує, що рентген, на який дуже часто направляють сімейні лікарі першочергово, не показує ні COVID-19, ні пневмонії, тим паче прихованої форми пневмонії. А комп’ютерна томографія (КТ) коштує понад тисячу гривень. Та й далеко не всі діагностичні центри її взагалі проводять.

«Ми не думаємо про те, щоб збільшити кількість лабораторій, щоб забезпечити можливість робити КТ – у багатьох медичних закладах КТ-апарати вже відпрацювали своє, і затратну частину, яку витратила держава на придбання цього КТ-апарату, він уже давно покрив», – вважає Вікторія Гапоненко.

Але найбільше дивує підприємців інформація про перекидання коштів із коронавірусного фонду на будівництво доріг.

«Я водій зі стажем понад 20 років, за своє життя доріг перебачила різних і можу сказати: пів року чи рік ми потерпимо! 

Якщо вибирати між новими дорогами та лікуванням хворих, водії б не заперечували»,
– говорить Вікторія Гапоненко.

Раніше ми розповідали, що по ідеальних дорогах їздитимуть катафалки, бо люди без ліків довго не проживуть.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.