Якщо учасники БРІКС не можуть зайняти місце за існуючим головним столом, то створять власний — Марк Галеотті

1 хв на прочитання19 Серпня 2023, 08:23

Проте між п’ятьма членами БРІКС існують аж три альтернативні погляди.

Наступного тижня відбудеться 15-й саміт БРІКС (англ. BRICS — скорочення від Brazil, Russia, India, China, South Africa — міждержавне об'єднання, союз п'яти держав: Бразилії, Росії, Індії, КНР, ПАР). Напередодні саміту військовий експерт Марк Галеотті заявив, що БРІКС не стільки кидає виклик статус-кво, скільки відображає його обмеження.

«Нації підіймаються і занепадають, і поки «міжнародний порядок» буде виглядати комфортним, у західній формі, створеним для того, щоб не допустити втручання, тоді, за визначенням, йому буде кинуто виклик. Однак більшість країн БРІКС не хочуть його знищення, вони просто хочуть мати своє місце в ньому та захистити власні інтереси», — вважає експерт.

Він наголошує, що загальне уявлення про БРІКС полягає в тому, що це аутсайдери, які хочуть бути інсайдерами, «і якщо вони не можуть зайняти місце за існуючим головним столом, вони створять свій власний».

Проте, на думку Галеотті, ознакою обмеженості БРІКС як концепції є те, що між п’ятьма членами існують аж три альтернативні погляди.

«Росія — держава, що занепадає, і хоче повернути собі старий статус. КНР — це потенційний новий гегемон, який прагне створити новий порядок. Інші троє насправді хотіли б опинитися на цьому верхньому столі, і розглядають це більше як проміжний крок», — переконаний експерт.

Також нагадаємо, що Китай має намір поглибити взаємодію в галузі оборони з Іраном та Білоруссю.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: