Догори
Дати відгук

Якщо облгаз штучно завищує обсяги споживання газу: покрокова інструкція

Для тих, хто не готовий платити за газ, якого не спожив.

3 хв на прочитання04 Жовтня 2021, 14:35
Газ Газ
Поділитись:

ГазПравда розповідає, що робити, якщо облгаз маніпулює вашими обсягами споживання.

Перший крок — зверніться до свого облгазу з офіційним письмовим зверненням і вимогою надати роз’яснення, чому передані вами показники лічильника зафіксовано неправильно та звідки взялася зазначена в рахунках сума.

Також, якщо у вас є зафіксовані показники лічильника, які вчасно були передані облгазу (фото або скріни з особистого кабінету чи чатботу), можна вимагати провести коригування показників в особистому кабінеті або вимагати провести контрольне зняття показників лічильника та передати показники лічильника постачальнику газу з урахуванням коригувань.

Варто наголосити, що відповідно до абзацу шостого пункту 4 глави 4 розділу IX Кодексу облгаз має право здійснювати контрольні зняття показів лічильника природного газу споживача та зобов’язаний робити це не рідше разу на шість місяців (з урахуванням встановленого строку для контрольного огляду вузла обліку). Він також повинен формувати об’єм розподілу та споживання природного газу за об’єктом споживача за розрахунковий місяць, в якому було проведене контрольне зняття показань лічильника газу, з урахуванням його фактичних показань.

Якщо облгаз відмовиться від коригування показників або проведення контрольного зняття показників лічильника, тоді із питанням правомірності його дій варто звертатися уже до НКРЕКП, виклавши всі обставини справи, надавши відповідь Оператора ГРМ та докази своєчасного передавання показників лічильника (якщо такі існують).

Зважаючи на той факт, що такі ситуації щодо неправильних показників газу мають місце в різних регіонах країни, ГазПравда рекомендує звертатися до НКРЕКП не просто зі скаргою про порушення облгазів, а й вимагати провести їх перевірку Регулятором на предмет дотримання ліцензійних умов.

Окрім того, передаючи показники лічильника, краще фіксувати це на фото чи відео, робити скріни в особистому кабінеті чи чат-боті.

Показники лічильника потрібно передавати протягом п’яти календарних днів (до 5 числа включно) місяця, наступного за звітним (Кодекс газорозподільних систем). Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть показання лічильника газу, об’єм розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця формується з урахуванням наданих показань.

У разі неотримання до 6 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника та за умови, що лічильник газу не обладнаний засобами дистанційної передачі даних, фактичний об’єм використаного природного газу за розрахунковий період облгаз визначає самостійно на рівні планового місячного об’єму споживання на період, що розраховується, виходячи із групи споживання споживача та його середньорічного об’єму споживання природного газу за останні 12 календарних місяців.

Нагадаємо, облгази ігнорують вчасно передані домогосподарствами показники лічильників, натомість виставляючи значно вищі показники.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: ЮНІСЕФ
Сумний антирекорд: на Рівненщині зафіксували 1424 хворих на CоVID-19 за минулу добу
1 хв на прочитаннягодина тому
Столичні школи та садочки не зачиняються на карантин
1 хв на прочитання2 години тому
Загибель лебедів не пов’язана з попередніми випадками масової загибелі дикої птиці в Херсонській області.
Мертвого лебедя  знайшли біля Північного мосту, його підстрелили
1 хв на прочитання3 години тому
Через зараження жовтухою, Британія використовуватиме неонікотиноїди для цукрових буряків
1 хв на прочитання5 годин тому
«Пам’ять про Голокост важлива в українському суспільстві тим, що це пам’ять про цінність кожного людського життя»
5 хв на прочитання6 годин тому
Зимова буря "Елпіс" в Ізраїлі: через снігопад закрили дороги та скасували заняття (ФОТО)
1 хв на прочитання6 годин тому
Авіакомпанії перестали лишали літаки на ночівлю в Києві: подробиці
2 хв на прочитання7 годин тому
Україна вшановує жертв трагедії: протягом Голокосту було вбито понад 6 мільйонів євреїв
1 хв на прочитання7 годин тому