Які земельні ділянки можна приватизувати в Україні під час воєнного стану

1 хв на прочитання7 годин тому
Приватизація землі в Україні під час війни: що дозволено у 2025 році

Питання з ОСГ та садівництвом залишається невирішеним.

Правила приватизації земельних ділянок в Україні зазнали суттєвих змін після початку повномасштабного вторгнення. Якщо до війни громадяни мали право на безоплатне отримання землі різного призначення, то зараз це право значно обмежене.

До повномасштабного вторгнення українці могли отримати у власність земельні ділянки різного призначення: для ведення особистого селянського господарства (до 2 га), під житлове будівництво (0,1-0,25 га залежно від населеного пункту), для садівництва (до 0,12 га), дачного будівництва (до 0,1 га) та під гаражі (до 0,01 га).

7 квітня 2022 року було введено повну заборону на безоплатну передачу державних і комунальних земель у приватну власність. Це створило низку проблем: неможливість завершити розпочату приватизацію, оформити землю під житловими будинками та реалізувати право на безоплатне отримання ділянок у безпечних регіонах.

Восени 2022 року Законом України №2698-IX частково вирішили ці проблеми: дозволили безоплатну приватизацію земельних ділянок власникам розташованої на них нерухомості – житлових будинків, дач та гаражів.

Проте досі невирішеним залишається питання приватизації земель для особистого селянського господарства, що особливо важливо для сільської місцевості, та ділянок для індивідуального садівництва, оформлення яких деякі громадяни розпочали ще задовго до війни.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: