Перш ніж брати до рук секатор, потрібно враховувати особливості зростання і розвитку рослин. Телеграм-канал «Садівник» розповідає, які рослини не будуть у захваті від осіннього обрізування і чому.
Гейхера. У цієї красуні обов'язково треба видаляти лише квітконоси. Якщо вам, звісно, не треба зібрати насіння. В іншому випадку нам зовсім ні до чого, щоб рослина витрачала сили на їх формування.
Обрієтта. Ці квіти обрізають, але лише на початку літа, коли у них закінчується цвітіння. Восени нічого робити не треба.
Медунка. Її листочки — це і є зимове укриття. Зрізати їх не треба!
Флокси шиловидні. Необхідно видаляти виключно засохлі пагони.
Примули. Зрозуміло, що восени їхні листочки в'януть. Однак, вони є природним захистом кореневої системи від вимерзання, тому листя восени не чіпають. Їх можна буде акуратно прибрати навесні.
Алісум. Тут зелена маса — теж чудове зимове укриття. Ба більше, якщо її все-таки обрізати, то наступного сезону цвітіння, швидше за все, побачити не вдасться.
Шавлія. У неї достатньо видалити сухі суцвіття. Якщо ж провести обрізування, то це спровокує бурхливе зростання молодих пагонів, через що рослина не зможе пережити зимові холоди — адже це призведе до захворювання всього кущика і загибелі.
Астильба. Її підготовка до зимівлі полягає у видаленні суцвіть і мульчуванні оголеного коріння. Листя, що залишилося, також захищає коріння плюс чудово затримує сніг.
Бузок. У жодному разі не обрізайте його восени! Тут категорична заборона. Вся справа в особливостях розвитку цієї рослини. На верхівках пагонів торішнього приросту у нього закладаються квіткові бруньки. Тож зрізати їх восени просто безглуздо.
Також ми писали про ризики зимового обрізу плодових дерев: як усе зробити так, аби жодне дерево не постраждало.