Після сильних снігопадів та морозів в Україні почалося потепління. При цьому найбільше снігу лежить в Карпатах. Весною від повені постраждають населені пункти, які знаходяться біля гірських річок. Про це розповів голова Національної екологічної ради України, еколог Олександр Чистяков. Повідомляє "ТСН".
Річки вийдуть зі свого річища, і на це є кілька причин.
Перша причина — це масова вирубка лісу. Кожне дерево своїм корінням утримує понад 400 літрів води. Друга причина — це те, що річкова галька, яка тримала річки в річищі, забрана на продаж. Тепер, без свого річища річка почне розливатися і завдавати значних збитків народному господарству.
При цьому небезпеку для сіл і міст несуть як великі, так і малі річки. На думку Чистякова, найбільше від повеней постраждає Закарпатська область.
"За останнє десятиліття через глобальне потепління ми змістилися на більш ніж 200 кілометрів у бік півдня. І ті райони, які були степовими, вони стали посушливими, вони мало не входять в регіони напівпустель", - розповів експерт.
Весною південні регіони, такі як Миколаїв, Херсон, Одеська область, чекає дуже серйозна посуха. А в карпатських регіонах навпаки буде більше злив і потопів.