Догори
Дати відгук

Як зустріти та відсвяткувати Великдень екологічно

Зробити це можна, не порушуючи традицій і без шкоди для довкілля.

3 хв на прочитання29 Квітня 2021, 13:00
Великдень можна зустрічати без шкоди для свого здоров'я та природи Великдень можна зустрічати без шкоди для свого здоров'я та природи
Поділитись:

Вже цієї неділі християни східного обряду зустрінуть найбільше із християнських свят — Великдень. Як підготуватися до свята не лише із користю для себе, але й для довкілля, розповідає GreenPost.

Прибирання житла

Сьогодні — Чистий Четвер. У цей день традиційно наводять лад в оселі. Намагайтеся не використовувати агресивні мийні засоби. Хімічні речовини, які містяться в купованих засобах для прибирання, потрапляють у каналізацію. Там вони разом зі стічними водами потрапляють у довкілля та забруднюють ґрунт і водойми.

Замість агресивної хімії ліпше використати оцет, лимонну кислоту, сіль, соду, гірчицю. Або звернути свою увагу на зелені торгові марки, які виробляють безпечні для природи засоби для прибирання.

Святковий стіл

На святкові закупи до магазину варто ходити з екоторбинками, багаторазовими мішечками, скляними чи пластиковими контейнерами. Так вдома не з'являться нові непотрібні пластикові пакети, які потім століттями будуть розкладатися в природі.

Також заздалегідь потурбуйтеся про список продуктів і речей до святкового столу, які хочете придбати. Щороку українці викидають кілограми їжі на смітник, яку так і не встигли спожити. Тому краще взяти з полиць супермаркетів саме стільки, скільки ваша родина може спожити.

М'ясні страви 

У Великодню ніч закінчується суворий піст, який тривав 40 днів, і віряни отримують можливість розговітися м'ясними стравами. Та екологи попереджають: виробництво м’яса спричиняє 18 % усіх викидів парникових газів в атмосферу. Також надмірне споживання червоного м'яса, особливо після суворого дотримання посту, може негативно позначитися на здоров'ї. Тому заради зменшення свого вуглецевого сліду та збереження здоров'я від надмірного споживання таких наїдків варто відмовитися.

Крашанки та паски

Не купуйте дешеві та популярні пластикові наліпки, які потрібно надягнути на яйце, а потім полити окропом, аби закріпити. Сама по собі шкаралупка від яйця може стати гарним добривом для кімнатних чи городніх рослин. А пластикова наліпка з яскравими фарбами буде розкладатися сотні років.

Не найкращий варіант і хімічні барвники. Їх можна замінити натуральними, які використовували ще наші бабусі. Червоний колір дають сік журавлини чи буряка. Помаранчевий — сік моркви. Жовтий можна отримати, пофарбувавши яйце куркумою. Зелений відтінок подарують базилік, петрушка та кріп. Фіолетовий колір вашої крашанки додасть суміш червоного та синього розчину. А коричневий колір добре надає крашанці відвар лушпиння цибулі.

Паску краще декорувати горішками чи цукатами, виробами з тіста. Фарбована посипка з пресованого цукру продається лише у пластикових пакетах. Також вона ще й не надто корисна для здоров'я. 

Так само не варто витрачати гроші на пластикові фігурки кроликів чи курчат. Великодній декор можна виготовити із  полімерної глини, паперу, вати. Вони будуть і довговічними. й безпечними. До того ж це гарна можливість провести корисно час разом зі своїми дітьми.

Раніше ми писали про те, чого не можна робити у Чистий Четвер

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Судно "Кетті Сарк"
Музей чистої води в Біляївці поповнився мініатюрою легендарного британського судна (ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
Нові технології для українських доріг: співпраця з Кореєю
Україна перейматиме корейський досвід у будівництві екологічних та довговічних доріг
1 хв на прочитання3 години тому
Фото ДЕІ
На Рівненщині оштрафовано палія лісу на майже 5 тисяч гривень
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото: гірська ріка Тиса на Закарпатті
Тиса несе потужну паводкову хвилю висотою понад 2,5 метри
1 хв на прочитання6 годин тому
Річка на Одещині опинилася на межі екологічної катастрофи через забруднення
2 хв на прочитання10 годин тому
Катастрофічне падіння популяції комах через спеку та втрату середовища існування - екокатастрофа
5 хв на прочитання11 годин тому
Як весняні заморозки вплинули на медовий сезон в Україні
2 хв на прочитання14 годин тому
Тренд 2025: «дикий» сад — мінімум зусиль, максимум краси
2 хв на прочитання22 години тому