Дихальна система не завжди може впоратися з забрудненим повітрям самостійно — іноді їй потрібна допомога. Захист легень від міського пилу й інших забруднюючих частинок у повітрі може бути дуже важливим для збереження вашого здоров'я. Ось деякі способи, які можуть допомогти в цьому.
Використовуйте захисну маску. Одним із найефективніших способів захисту від міського пилу є носіння спеціальних захисних масок, таких як N95 або FFP2. Вони здатні затримувати багато мікроскопічних частинок, які можуть потрапити до легень.
Уникайте прогулянок у забруднених районах. Якщо можливо, намагайтеся уникати прогулянок або фізичної активності в районах з інтенсивним транспортом або промисловою діяльністю, де рівень забруднення повітря може бути високим.
Провітрюйте помешкання. Важливо забезпечувати чисте повітря всередині будинку. Використовуйте фільтри вентиляційних систем та, за можливості, встановіть побутові повітроочисники.
Вимкніть кондиціонер, якщо в ньому не встановлений спеціальний фільтр.
Зволожуйте повітря. Використовуйте зволожувач повітря чи хоча б розпилювач. Завдяки цьому пил буде швидше осідати на поверхнях, звідки його можна видалити вологою ганчіркою.
Робіть вологе прибирання. Прибирання помешкання вологою тканиною чи використання пилососа з фільтром допоможе утримувати пил та інші частки на мінімальному рівні. Вологе прибирання один раз на день — запорука відсутності пилу та міцного здоров'я. Воно забере у вас всього 5-10 хвилин, але додасть роки життя.
Пийте багато рідини. Гарний рівень гідратації важливий для зволоження слизової оболонки легень, що допомагає затримувати забруднення й інші частки.
Промивайте ніс і горло фізрозчином або морською водою. Адже продукти спалювання осідають в носоглотці.
Споживайте антиоксиданти. Включіть до свого раціону продукти, багаті на антиоксиданти, такі як фрукти, овочі та зелений чай. Антиоксиданти можуть допомогти зменшити вплив забруднень на організм.
Підвищуйте імунітет. Дотримання здорового способу життя, здорове харчування, фізична активність і відпочинок сприяють загальному підвищенню імунітету та здатності організму впоратися з впливом забруднень.
Захист від міського пилу має бути системним, і важливо дотримуватися цих практичних порад, аби зменшити можливий негативний вплив на ваше здоров'я.
Більше новин читайте на GreenPost.