Баклажани є одними з найкорисніших сезонних овочів серпня. Їх зараз багато не лише у магазинах, на базарах, а й на присадибних ділянках, дачах. Страви, приготовані з них, не лише смачні, а й дуже корисні. Баклажани багаті на вітаміни, мікроелементи, антиоксиданти тощо, які позитивно впливають на організм.
Лікарка-дієтологиня Ванда Леванюк говорить: якщо регулярно включати баклажани у раціон, то можна суттєво поліпшити стан здоров’я, зокрема людям, які мають проблеми з серцем, хворіють на подагру, скаржаться на високий тиск і підвищений рівень холестерину. Цей овоч містить речовини, які запобігають виникненню онкологічних захворювань, інсульту, поліпшують пам’ять тощо.
«Баклажани легко готувати, вони смачні і надзвичайно корисні. Вітаміни, антиоксиданти та клітковина, на які вони багаті, робить їх незамінним продуктом у щоденному раціоні. При цьому вони мають низьку калорійність, тому їх можуть спокійно споживати ті, хто стежить за вагою і хоче втратити зайві кілограми», – каже дієтологиня.
Сім «плюсів» на користь баклажанів
Кому варто обмежити споживання баклажанів?
Людям, які мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом (гастрити, виразки, пакреатит, коліти, діарею), варто обмежити споживання цього овоча, бо у ньому багато клітковини і волокон, які будуть ускладнювати перетравлення їжі. Хворим з аутоімунним тиреоідитом також треба бути обережними з цим овочем: якщо споживати, то небагато. Жінкам, які годують дітей грудьми, варто споживати баклажани невеликими порціями і спостерігати за дітьми, бо може виникнути алергічна реакція.
Смакоти з баклажанів
Баклажани легкі у приготуванні, смачні, тож їх можна готувати як для родини, так і для гостей. Дієтологиня радить вибирати овочі середніх розмірів, свіжі (мають зелену полодоніжку і гладеньку шкірку ) і не надто темного кольору, бо баклажани чорного кольору є перезрілими і місять багато соланіну, який є шкідливим для організму.