Як вивести камені та пісок із нирок природним шляхом – найкращі рецепти та природні засоби
Нирковий пісок — це кристалічний відкладення в нирковій балії
Те, що ми називаємо нирковим піском, насправді є найдрібнішими каменями або маленькими нефролітами розміром з горошину або рисове зернятко (іноді навіть менше), які часто залишаються непоміченими протягом тривалого часу. Вони з’являються як кристалічні відкладення кісти ниркової миски з підвищеною концентрацією кальцію або з підвищеними значеннями сечової кислоти, пов’язаної з іншими мінералами.
На відміну від каменів у нирках (більших нефролітів або каменів сечоводів), вони спочатку не викликають закупорки уретри або затримки рідини в нирках. Як правило, ці дрібні кристали виводяться з сечею, але якщо організм отримує занадто мало рідини, з цього піску можуть утворюватися камені, і основною причиною може бути низька гідратація.
Нирковий пісок — це кристалічний відкладення в нирковій балії, що виникає внаслідок підвищення рівня сечової кислоти або підвищеного вмісту кальцію в поєднанні з іншими мінералами. Утворення піску в нирках зустрічається як у чоловіків, так і у жінок, особливо у віці 30-60 років, але частіше хворіють чоловіки.
Можливі причини:
- Ожиріння
- Гіпертонія
- Подагра, цукровий діабет
- Хронічні захворювання кишечника
- Часті інфекції сечовивідних шляхів
- Спадкова схильність
- Прийом препаратів, які можуть сприяти утворенню піску в нирках
Симптоми:
- Сильний запах сечі
- Кмітливість
- Сильний біль внизу живота і в паховій області
- Часте, неприродне сечовипускання
- Кров в сечі
- Нудота, блювання
Є також природні способи позбутися каменів у нирках. Існують різноманітні трав’яні та гомеопатичні засоби, прості засоби з сечогінним ефектом, які сприяють виведенню піску.
Тепла вода з яблучним оцтом – 2 столові ложки яблучного оцту на 1 склянку теплої води; 4 рази на день – підтримує діяльність нирок і сприяє виведенню піску
Лимонний сік з оливковою олією – півсклянки лимонного соку змішати з чвертю склянки оливкової олії; 3 рази на день, після чого вживається багато води – це сприяє розпушенню піску з нирок і його виведенню.
Чай з петрушки – 2 чайні ложки сушеної петрушки на 1 склянку гарячої води; дати настоятися 10 хвилин
Чай з кропиви – 2 чайні ложки листя кропиви на 1 склянку гарячої води; дати настоятися 10 хвилин, потім процідити – вживати теплим по 3-4 склянки на день, сечогінний ефект
Гранат – сік і насіння позитивно впливають на виділення, стимулюючи вимивання піску з нирок.
Чай з базиліка – його готують з подрібненого листя, настояного в гарячій воді протягом 10 хвилин, після чого його можна підсолодити невеликою кількістю меду; можна також приготувати пюре з базиліка, яке вживати вранці, перед першим прийомом їжі – знеболюючу, спазмолітичну дію, стимулює виділення
Насіння кавуна – 1 чайна ложка подрібнених насіння на 1 склянку гарячої води, дати настоятися 15 хвилин; його можна підсолодити медом, рекомендується 2-3 чашки на день – це стимулює утворення сечі
Сирий сік селери – спазмолітичну дію, природний сечогінний засіб
Хвощ – у вигляді чаю – заспокоює або повністю лікує нирковий пісок
Найголовніше — пити достатню кількість рідини. Щоб добре промити нирки, рекомендується близько 2,5 л на добу. Слід також звернути увагу на нормальну масу тіла і достатню рухливість. Людям, які легко потіють, необхідно компенсувати втрату рідини. У плані харчування необхідно стежити за тим, щоб добова норма білка збільшувалася: не більше 0,8 г на кілограм. Продукти з високим вмістом оксалатів (виноград, шпинат, чорний чай, шоколад) слід їсти лише зрідка.