Догори
Дати відгук

Як вибрати шампунь: радить лікар

За короткочасний позитивний ефект можна заплатити послабленням здоров'я волосся і псуванням його зовнішнього вигляду.

3 хв на прочитання23 Вересня 2022, 22:24
Поділитись:

Шампунь насамперед призначений для шкіри голови. Для догляду безпосередньо за самим волоссям потрібно підбирати маски, кондиціонери й інші доглядові засоби. На думку трихологів, найкраще вибирати шампуні з не дуже агресивними компонентами, оскільки хай би як часто ви мили голову, від шампуню менш жирним волосся у вас не стане: це залежить від гормонів. А сильними засобами чи надто частим миттям можна лише викликати подразнення.

Є компоненти у складі шампунів, які дають короткочасний позитивний ефект, проте при постійному використанні послаблюють здоров'я волосся і псують його зовнішній вигляд. Лікар Олександра Литкіна перелічує найпопулярніші з них.

Парабени — найпоширеніший консервант, який використовують у виробництві косметичних засобів. Вони сприяють надмірному виробленню жіночих гормонів — естрогенів, що порушує їхнє нормальне функціонування. Високий вміст парабенів у складі може викликати подразнення шкіри голови.

Сульфати відповідають за утворення густої піни під час миття голови. Цей компонент може спричинити свербіж, подразнення чи висип і пересушити шкіру голови. Сульфатні шампуні розкривають лусочки волосся, через що фарба і кератин швидко вимиваються, а пасма стають пухнастими.

Поліетиленгліколь (ПЕГ) навіть у низькій концентрації є одним із основних подразників шкіри. Він пересушує волосся, позбавляючи його природної вологи, що може призвести до появи лущення і лупи. Цей компонент робить волосся гладким і м'яким на дотик, але в довгостроковій перспективі псує його.

Діетаноламін (DEA) і триетаноламін (TEA) дають велику піну та підтримують консистенцію засобу. У багатьох є алергічні реакції на ці речовини, які проявляються у вигляді лупи та сухості шкіри голови. Також вони видаляють природний кератин у пасмах, роблячи волосся пухнастим і неслухняним.

Ізопропіловий спирт — це стандартний інгредієнт для багатьох косметичних продуктів, що допомагає зберегти тривалий термін придатності засобу без втрати ідеальної консистенції. Спирт порушує природний бар'єр і легко проникає через тонку шкіру голови, зневоднюючи її та роблячи більш уразливою для зовнішніх шкідливих впливів.

Кокамід DEA/ДЕА — похідне жирної кислоти кокосової олії, тому багато хто помилково вважає його безпечним. Він допомагає закріпити запахи ароматизаторів у косметиці та шампунях. Його наявність робить склад засобу сильно очищаючим і токсичним, від чого волосся стає сухим і з'являється свербіж.

Силікони вкривають волосся оболонкою, завдяки чому воно стає блискучим і гладким. Однак ця плівка перешкоджає доступу поживних речовин до пасма і забиває пори на шкірі голови. Вплив силіконів має накопичувальний ефект — якщо використовувати їх щодня, волосся стане тьмяним і ламким.

Також ми розповідали, що шампунь призначений для шкіри голови, а не волосся: як правильно мити голову.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.