Ольга Шевченко2 хв на прочитання10 Травня 2024, 22:30
Безсоння не тільки викликане проблемами із засинанням, це також раннє пробудження або уривчастий сон. Найпоширенішою причиною безсоння є стрес. Стрес, який отримують зараз мільйони українців, може призвести до безсоння та інших проблем зі сном.
Розповідаємо у статті, як вирішити проблеми із безсонням.
Якщо ви довго не можете заснути або навпаки швидко засинаєте, а потім прокидаєтеся серед ночі і знову не можете заснути, це теж безсоння. Щоб нормалізувати сон без ліків, можна спробувати змінити свої побутові звички та використати дихальні практики:
- Як мінімум за годину до сну відкладіть всі гаджети, не перевіряйте ще раз новини і не заходьте в соцмережі. Замініть взаємодію з гаджетом або переглядом фільму.
- Добре провітріть спальню. Готуйтеся до сну щонайменше за годину.
- По можливості використовуйте спальню лише для сну, а не для роботи чи їжі. Якщо немає такої можливості, то як мінімум намагайтеся не працювати в ліжку, вибирайте для роботи окреме місце.
- Якщо є можливість перед сном прийняти душ або ще краще за ванну – користуйтеся їй.
- Спробуйте короткі вправи для дихання: глибоко вдихніть носом, рахуючи в голові чотири рахунки; затримайте подих на сім рахунків і видихніть, рахуючи до восьми.
Ці вправи спрямовані на розслаблення, допомагають активувати парасимпатичну нервову систему та допомагають швидше заснути. В ідеалі - засипати і прокидатися в один і той же час, навіть у вихідні.
А цих дій краще уникати:
- фізична активність перед сном;
- гостра, солодка чи важка їжа за 3 години до сну;
- сигарет та алкоголю;
- кофеїну – крім кави, до кодеїновмісних продуктів відносяться чай, шоколад, шоколадні тістечка.
Більше новин читайте на GreenPost.