Космічна погода включає в себе різноманітні явища, які відбуваються у космосі і можуть впливати на Землю та її атмосферу. Одним з найважливіших аспектів космічної погоди є сонячна активність, яка включає в себе сонячні спалахи, сонячні вітри та сонячні викиди.
Дослідження космічної погоди допомагає прогнозувати можливі ризики та приймати заходи для захисту від їх негативного впливу.
КОСМІЧНА ПОГОДА – це стан навколоземного космічного простору і верхніх шарів атмосфери в будь-який заданий відрізок часу, який визначається активними явищами на Сонці. Зміна умов на поверхні Сонця, потоку (інтенсивності) сонячного вітру, призводить до зміни умов в магнітосфері та іоносфері, що можуть вплинути на роботу і надійність бортових та наземних технологічних систем, а також загрожувати життю і здоров'ю людей. Про це йдетьсся на сайті Державного космічного агенства України.
В ГЦСК (Головний центр спеціального контролю) створюється Центр прогнозу про стан космічної погоди.
Зміна умов на поверхні Сонця, потоку (інтенсивності) сонячного вітру, призводить до зміни умов в магнітосфері та іоносфері, що можуть вплинути на стан здоров'я людей, безпеку авіа та космічних польотів, вихід з ладу силових трансформаторів, функціонування телеграфних ліній та ліній електропередач, газо- та нафтопроводів, залізниць, рух штучних супутників, точність роботи супутників GPS тощо.
Окрім аналізу даних технічних засобів центру, планується використання інформації міжнародних центрів прогнозування космічної погоди.
Більше новин читайте на GreenPost.