Догори
Дати відгук

Як швидко знизити тиск, не звертаючись до лікаря

2 хв на прочитання24 Вересня 2020, 09:25
Поділитись:

Не так давно Американська кардіологічна асоціація знизила планку поняття «високий тиск» до 130/80. Раніше небезпечними вважалися показники 140/90. Якщо ви фіксуєте у себе тиск на цьому рівні або вище, ви в зоні ризику. Що робити без допомоги лікаря? 

Дихайте глибше

Глибоке дихання протягом 3-5 хвилин збільшить приплив крові до всіх тканин вашого тіла, включаючи кінцівки. За рахунок цього тиск в судинах знизиться.

Розслабтеся, закрийте очі. Це допоможе зменшити рівень стресу - одного з головних провокаторів гіпертонії.

Робіть глибокий вдих,рахуючи до 5. Вдихайте не грудьми, а животом. Для контролю покладіть на нього руку - ви повинні відчувати, як ваш живіт піднімається.

Потім робіть видих і знову-таки порахуйте до 5.

Зробіть гарячу ванночку

Налийте в тазик воду температурою близько 45 градусів і занурте в неї руки або ноги на 10 хвилин. Гаряча вода змусить розширитися судини в кінцівках, до них доллє кров, і АТ дещо знизиться.

Потримайте руки під холодною проточною водою

Прохолодна (не крижана!) вода знизить частоту серцевих скорочень, а це, в свою чергу, зменшить тиск.

Випийте теплий чай з м'ятою

Заваріть пучку м'ятних листя окропом на 10 хвилин, дайте охолонути і випийте чай повільними ковтками. У такому вигляді перцева м'ята може знизити артеріальний тиск.

Зробіть компрес з яблучним оцтом

Змочіть марлю в яблучному оцті і прикладіть вологу тканину до ступні на 10-15 хвилин. Це старий народний спосіб, у ефективності якого є деякі підтвердження. Так, встановлено, що в яблучному оцті містяться речовини, які можуть знижувати тиск. 

Прийміть валер'янку

Або препарати на її основі, наприклад, корвалол. Валеріана - потужне заспокійливе, яке допомагає організму справитися зі стресом. Серце почне битися спокійніше, артеріальний тиск знизиться. Важливо: при прийомі не перевищуйте дозу, зазначену в інструкції! 

Додамо, серце буде в порядку: п'ять продуктів, які вбережуть від захворювань.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.