Нудота, блювота, біль у животі, діарея, частіше серцебиття, іноді навіть підвищення температури з ознобом, судоми та непритомність – ось як може проявити себе харчова інтоксикація. Залежно від кількості зіпсованої їжі та стану імунітету постраждалого симптоми можуть виявитись і через 30 хвилин, і через добу.
З чого почати
Насамперед, треба допомогти організму позбутися зіпсованих продуктів: випити кілька склянок води кімнатної температури та викликати блювоту, якщо вона не починається сама. Якщо немає діареї – краще її спровокувати, у цих випадках використовуються сольові проносні (сульфат магнію та натрію, карловарська сіль). Довго їх застосовувати не можна – небезпечно для організму – але за харчового отруєння вони незамінні. Допомогти може і проста клізма. У жодному разі не можна приймати засоби від діареї – цим ви собі лише зашкодите.
Аптечні засоби
Наступний крок – прийом сорбентів, які завадять всмоктуванню кров токсинів. Варіантів кілька: це може бути активоване вугілля, "Смекта", "Ентеросгель", "Полісорб", "Фосфалюгель". Всі ці препарати відносяться до групи адсорбентів: вони "притягають" токсини до себе та виводять їх із організму природним шляхом.
У процесі очищення ваше тіло втрачає безліч рідини. Щоб уникнути зневоднення потрібно постійно пити.
Як зрозуміти, що ви не справляєтеся і потрібен лікар?
Важливо: якщо є ймовірність, що людина отруїлася не «звичайними» продуктами, якщо захворіла маленька дитина, людина похилого віку, вагітна жінка – не зволікайте, викликайте швидку допомогу. У домашніх умовах можна лікувати хіба що легкі харчові отруєння, при тяжких у лікарні людині допоможуть швидше та набагато ефективніше.
Джерело:nashamama.com.