Про печію багато хто знає не з чуток. Відчуття печіння у верхній частині живота і дискомфорт вважаються найбільш яскравими симптомами печії. Але, слід пам’ятати, що сама печія не є захворюванням, зате може свідчити про хвороби і розлади функції шлунково-кишкового тракту.
Якщо печіння у верхній частині живота виникає регулярно, необхідно обов’язково відвідати лікаря і пройти необхідні діагностичні дослідження, щоб дізнатися причину її виникнення. У тих випадках, коли печія з’являється рідко, можна спробувати позбутися від неї за допомогою лікарських препаратів, які в аптеках продаються без рецепту або застосувати поради народної медицини.
Відчуття печіння вище надчеревної (епігастральної) області називається печією. Лікарська назва патологічного процесу – гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ, рефлюкс-езофагіт). Печія – це наслідок вживання жирної їжі або симптом серйозних недуг.
При нормальному травленні зі шлунка їжа потрапляє у тонкий кишечник. Якщо шлунковий сік проходить у порожнину стравоходу, то виникає печія. Розвиток рефлюксу пояснюється тим, що слизова оболонка шлунка пристосована до високої кислотності його вмісту.
Боротися із патологією можна в домашніх умовах. Якщо печіння в області стравоходу після їжі мучить регулярно, допоможуть лікування народними засобами та корекція харчування. Рекомендації щодо режиму дня та дієти:
Лікарські препарати, що допомагають позбутися печії, називаються антоциди. Їх дія обмежена, зазвичай, тимчасовим інтервалом, частіше всього не більше години-двох.
Полегшення стану за допомогою народних засобів – небезпечний шлях, оскільки можна погіршити стан чи спровокувати розвиток ускладнень. Застосовувані групи засобів для допомоги при печії:
- Інгібітори протонної помпи. Антисекреторні ліки, що сприяють зниженню кислотності у шлунку. Їхнє завдання зменшити вплив соляної кислоти на слизову оболонку шлунка та стравоходу. Найпоширенішим препаратом цієї групи є омепразол (Омез 10 мг). Препарат приймається 1 раз на день: 2 капсули по 10 мг.
- Н2-блокатори гістаміну. Більш слабка група антисекреторних препаратів, яка поступово втрачає свою актуальність. Крім придушення вироблення пепсину, що стимулює утворення соляної кислоти, сприяють захисту слизової оболонки шлунка. Мають низку побічних ефектів.
- Антациди. Засоби, що захищають слизові оболонки стравоходу, шлунка шляхом нейтралізації соляної кислоти. Забезпечують симптоматичне лікування.
- Альгінати. засоби, що застосовуються при ізольованій ГЕРХ. Утворюють захисний шар на слизовій оболонці шлунка, тим самим запобігаючи хімічним опікам.
- Гастропротектори. Завдання препаратів – захист пошкодженої слизової оболонки від агресивного впливу соляної кислоти.