Як роблять прогнози погоди та чому вони іноді не збуваються?

1 хв на прочитання19 Листопада 2021, 15:00

Сьогодні День працівників гідрометеорологічної служби.

Для складання прогнозу збирають дані про поточний стан атмосфери та проєктують її зміни. Температура, тиск, вологість і швидкість вітру — ці дані збирають з усієї земної кулі, а потім передають до потужних суперкомп'ютерів. Про це ідеться в матеріалі ВВС щодо роботи метеорологічних станцій і синоптиків.

Через хаотичність атмосфери навіть незначні зміни в океані можуть істотно вплинути на погоду на суші. Атмосфера Землі — дуже складна й велика, контролювати кожну її частину неможливо. Тому в метеорологічних спостереженнях неминуче виникають прогалини. Як наслідок — спостереження можуть бути неповними.

Зазначається, що особливо важко прогнозувати погодні зміни, коли йдеться про точний прогноз для конкретної локації. Зокрема, дощ — той тип опадів, які дуже складно спрогнозувати.

Метеостанції у всьому світі складають прогнози, використовуючи різні комп'ютерні програми. Одні скажуть, що дощ піде о 21:00, а інші — що його варто чекати після опівночі.

Також зростає кількість застосунків, які показують погоду, користуючись даними різних провайдерів, кожен із яких, своєю чергою, обирає різні методи прогнозу.

Нагадаємо, дощі, сильний вітер і сніг на заході країни — погода на сьогодні.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: