Вчені провели дослідження, в якому порівняли хімічний склад летких речовин, що виділяються тілом немовлят та підлітків.
Виявилося, що запах немовлят істотно відрізняється від запаху підлітків. У немовлят виявили вищі рівні сполук, що пахнуть, як мило чи парфуми та фіалки. Ці запахи можуть сприяти формуванню емоційної зв'язку між мамою та дитиною.
У підлітків же були унікальними одразу кілька речовин, які пахнуть потом та мускусом. Ці запахи, ймовірно, пов'язані з гормональними змінами, що відбуваються в пубертатний період.
Розуміння цих відмінностей допоможе вченим краще зрозуміти, як люди спілкуються за допомогою запахів. Це може допомогти в розробці нових методів лікування тривоги, депресії та інших психологічних проблем, а також у поліпшенні взаємодії між людьми.
Дослідження оприлюднено в журналі Communications Chemistry.
Вчені порівнювали запахи тіла 18 немовлят віком до трьох років та 18 підлітків віком від 14 до 18 років, яким за два дні до дослідження сказали не їсти страв із сильним запахом і не використовувати парфумовані продукти. Відтак усі учасники носили протягом дня пришитий до футболки під пахвами ватний диск та спали ніч у виданому вченими одязі, щоб зібрати зразки запаху. У лабораторії разки піддали хімічному аналізу методом газової хроматографії з мас-спектрометрією.
Як з'ясувалося, у запаху підлітків помітно вищі рівні карбонових кислот, запах яких вчені описали як «сирний», «фруктовий і чорносливовий», «затхлий, коріандровий і жирний», «козиний», «восковий і мильний», «земляний і трав'янистий, схожий на зелений перець», «схожий на сандалове дерево і парфуми». Також вищими були рівні пачулолу, запах якого назвали «земляним». Але також у підлітків були сполуки, яких у немовлят взагалі не виявили. Їхній запах описали як «піт, сеча та мускус» та «сандалове дерево і мускус». Відсутність у немовлят цих сполук і вищі рівні фіалкових і парфумних сполук вчені називають причиною, чому малі діти зазвичай сприймаються приємнішим на запах, ніж підлітки.
Більше новин читайте на GreenPost.