Догори
Дати відгук

Як отримати антиретровірусну терапію — роз’яснення МОЗ

АРВ-терапія максимально пригнічує розмноження ВІЛ в організмі.

3 хв на прочитання17 Травня 2021, 18:00
Фото: Medical Answers — медичні відповіді та поради Фото: Medical Answers — медичні відповіді та поради
Поділитись:

Після того, як людина дізналася про свій позитивний ВІЛ-статус після тестування на антитіла до ВІЛ, їй пропонують пройти тестування на наявність вірусу в організмі. У разі підтвердженого позитивного результату — їй пропонують розпочати АРВ-терапію. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України (ЦГЗ). 

Зазначається, що це важливо зробити якомога раніше. 

Антиретровірусна терапія (АРВ-терапія) — метод лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу, що полягає у максимальному пригніченні розмноження ВІЛ в організмі. Завдяки цьому імунна система відновлюється, а рівень вірусного навантаження досягає невизначуваного. 

Важливо пам’ятати, що результати тестування залишаються конфіденційними, а лікування ВІЛ є безкоштовним. Також гарною новиною є те, що виконати ці кроки можна за день або протягом доби після позитивного результату тестування — це найкращий сценарій, до якого варто прагнути.

Алгоритм дій людини, яка має позитивний результат тестування на ВІЛ та хоче розпочати лікування

Крок 1. Дізнайтеся про свій статус ВІЛ, якщо ви досі його не знаєте. Тестування на антитіла до ВІЛ необхідно проходити регулярно незалежно від того, чи ви у групі ризику, чи мали нещодавно контакти з людиною, яка живе з ВІЛ. 

Тестування безкоштовне й анонімне. Його можна пройти у сімейного лікаря, в кабінеті довіри або в центрі СНІДу. Також у вашому населеному пункті можуть бути мобільні пункти для тестування.

Крок 2. Якщо результат тесту виявився позитивним, завітайте до кабінету довіри або СНІД-центру. Там ви зможете пройти повторне та ретельніше тестування на наявність вірусу в організмі. 

Будь-які результати ваших тестувань закодовані в медичній інформаційній системі «ВІЛ-інфекція в Україні», або як її ще називають МІС ВІЛ. За розголошення інформації про ваш стан здоров’я медичні працівники можуть понести кримінальну відповідальність та втратити можливість проводити медичну практику. 

Крок 3. Якщо лікар бачить потребу в тому, щоб призначити вам додаткові обстеження, аби визначити, наскільки знижений імунітет чи є у вас супутні захворювання, він може це зробити. Зазвичай починати АРВ-терапію можна без додаткових аналізів. 

Крок 4. Лікар призначає вам план лікування на основі обстеження. АРВ-терапія може включати в себе як одну, так і дві або три таблетки на день залежно від схеми лікування та того, як давно вірус перебуває в організмі людини. Разом з АРВ-терапією ви можете ще якийсь час вживати додаткові ліки, що знижують ризик розвитку супутніх захворювань.

Крок 5. Офіційно АРВ-терапія починається тоді, коли лікар видає вам комплекс препаратів на перший місяць і ви починаєте прийом ліків. 

Ліки необхідно приймати щодня приблизно в один зручний для вас час. Дуже важливо не пропускати час прийому ліків — вірус може пристосуватися до компонентів препарату і стати невразливим до них. Так,  їх доведеться приймати до кінця життя. 

Крок 6. Наступна порція ліків видається на три місяці, і так регулярно. Розмір порцій може варіюватися залежно від наявності препаратів і вашої здатності до лікування. 

«Завдяки одній таблетці на день ви можете контролювати розмноження вірусу у вашому організмі та давати змогу імунній системі відновитися та працювати максимально ефективно», — наголосили у ЦГЗ. 

Нагадаємо, що керівника ДП «Медзакупівлі» Арсена Жумаділова звинувачують у збитках майже на мільярд гривень на закупівлях ліків.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Фото: dniprorada.gov.ua
У Дніпрі жителі багатоповерхівки відкрили власний пункт сортування сміття (ФОТО)
1 хв на прочитання22 хвилини тому
Фото: Агрополіт
В Україні викрито злочинну схему з держреєстром моряків, яка приносила $150 млн в рік
3 хв на прочитаннягодина тому
Фото:
Sun Energy Solutions
Відмова від вугілля дасть Україні 161 тисяч робочих місць у сфері відновлюваної енергетики — дослідження
1 хв на прочитаннягодина тому
На Київщині відкриється ведмежий притулок «Біла скеля»
На Київщині відкриється ведмежий притулок «Біла скеля»: де, коли, правила
2 хв на прочитання2 години тому
Без літніх канікул: 35 мільйонів людей не можуть оплатити відпочинок у ЄС
1 хв на прочитання2 години тому
Жінки та діти гірників страйкують під стінами ДП «Львіввугілля»
1 хв на прочитання4 години тому
Екоінспекція «вбиває» пелікана: на Одещині червонокнижного птаха тримають у клітці
1 хв на прочитання6 годин тому
Греція стає Африкою: в регіоні зафіксували аномальні температури
1 хв на прочитання7 годин тому