Як організувати освітлення для домашнього кабінету
Правила організації освітлення робочого простору.
Облаштування домашнього кабінету, на відміну від суворого офісного, більше відбиває особистий характер свого власника, його звички та захоплення. Тому тут є більше простору для вибору світильників та способів їх розміщення, виходячи із власного смаку та характеру занять.
Тим не менш, існує низка вимог до освітлення, спрямованих на створення сприятливих умов роботи – комфортних та безпечних для очей.
Правила організації освітлення робочого простору
Найкращим для робочої атмосфери вважається денне освітлення. Тому потрібно подбати про те, щоб робочий стіл розміщувався у зручному положенні біля вікна. Однак, більшість людей працює вдома у вечірній та нічний час. Тому в домашньому кабінеті правильне освітлення організується відповідно до таких вимог:
- світло має бути м'яким, розсіяним, рівномірно наповнювати приміщення;
- світильники повинні гармоніювати з дизайном кабінету, але в той же час бути максимально простими - без зайвих малюнків і рельєфів, що відкидають тіні;
- стельовий світильник по яскравості повинен домінувати над локальними освітлювальними приладами;
- світильник настільної лампи за потужністю не повинен перевищувати 60 Вт.
Висвітлення функціональних зон кабінету
Залежно від площі домашнього кабінету, у ньому можуть бути розташовані кілька зон:
- робочий стіл;
- зона ведення переговорів;
- місце для відпочинку;
- бібліотека.
Також у кабінетах часто розміщують стенди з колекціями, картини та інші витвори мистецтва. Все це потребує додаткового підсвічування, яке можна влаштувати за допомогою бра, торшерів, точкових світильників та прихованої світлодіодної стрічки.
Для досягнення максимального комфорту бажано вибирати освітлювальні прилади з регулюванням висоти, положення та інтенсивності світлового потоку.
Джерело: svetua.com.ua.