Як опалити кімнату однією свічкою: лайфхак, який може стати в пригоді під час бойових дій

3 хв на прочитання09 Березня 2022, 22:33

Принцип дії — «заманити в пастку» тепло від свічки.

Якщо вам потрібно точково обігріти вистуджену кімнату в приватному будинку або зігріти людину, що працює за столом, на допомогу прийде виріб американця Дойла Досса, який запропонував світові винахід під назвою «Свічковий обігрівач», або Kandle Heeter. Лайфхаком ділиться Телеграм-канал «Майстер».

Зовні це виглядає як перевернутий квітковий горщик над свічкою. Однак цей горщик не простий, а складаний, виготовлений із трьох горщиків різного діаметру, вкладених один в одного й надягнених на довгий металевий болт через отвори для води.

На сам болт нанизано кілька шайб та гайок. Висота такого «свічника» становить від 23 см, а ширина — від 18 см.

Принцип його дії — «заманити в пастку» тепло від свічки.

Річ у тім, що свічка, згораючи, дає трохи світла, а з гарячим потоком продуктів згоряння йде більша частина її енергії.

Створений Доссом лабіринт-ковпак над полум'ям акумулює тепло.

Центральний стрижень розжарюється, нагріває кераміку, а потім тепло повільно передається повітрю всією поверхнею цього своєрідного керамічного радіатора.

До речі, замість свічки як нагрівач можна використовувати і звичайну лампу розжарювання — у цьому разі замість свічки встановлюється патрон із лампою і приєднується до мережі.

Винахідник підкреслює, що один такий прилад жодним чином не врятує вас узимку при відключенні опалення та електроенергії, але, з іншого боку, це краще, ніж нічого.

Крім того, хоча ця нехитра конструкція розроблена насамперед для аварійних ситуацій (і не тільки вдома, а й поза ним), свічковий міні-радіатор може трохи зменшити витрати на обігрів приміщення, додаючи невелику теплоту до зайнятої людьми кімнати, у той час як весь будинок «відрегульований» термостатами на нижчу температуру. Утім, тут ще потрібно порахувати вартість одного джоуля у свічці.

Нагрівач також оснащений стійкою, що прилаштовується зверху, здатною втримати каструлю з супом.

Перш ніж свіжий Kandle Heeter зможе нормально обігрівати кімнату, потрібно дочекатися, щоб залишкова волога випарувалася з кераміки. На це може піти 3-4 години, зазначає Досс.

Зате потім власник цієї штуковини може повною мірою насолоджуватися м'яким теплом, що видається нагрівачем протягом тривалого часу. Зберігати апарат, що не використовується, необхідно в целофановому пакеті, щоб не вбирав вологи з повітря.

Досс пише, що воскова свічка масою приблизно 120 г містить приблизно 1,1 мегаджоуля.

Якщо врахувати, що горить така свічка 20 годин або трохи більше, то виходить, що вироблення нею енергії становить 55 кілоджоулів на годину, що відповідає потужності 15,3 Вт.

Щоправда, за деякими даними, сумарний «корисний вихід» воскової свічки такого розміру все ж таки буде вищим — ближче до 3 мегаджоулів, що дасть середню потужність приблизно 42 вати. А якщо ми уважно подивимося на свічку з парафіну, то, мабуть, знайдемо в ній ще більше потенційного тепла.

Такий свічник не може скласти конкуренції у потужності побутовим електричним конвекторам та масляним радіаторам на 0,5-2 кіловати, доки в розетці є струм. Однак і за наявності струму кіловатний нагрівач ви навряд чи будете палити цілодобово безперервно, якщо не хочете розоритися на рахунках за електрику. А Kandle Heeter, як уже сказано, на одній свічці працює 20 годин. Єдина важлива умова: його не можна залишати без нагляду — все-таки відкрите полум'я.

Тим часом харків’яни діляться досвідом, як уберегти свої вікна при вибуху.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: