Догори
Дати відгук

Як кинути курити: 10+5 порад

3 хв на прочитання21 Листопада 2019, 17:20
Поділитись:

Сьогодні
відзначається Міжнародний день відмови від куріння, започаткований у 1977 році
з ініціативи Американського онкологічного товариства.

Куріння
є однією з найбільш згубних звичок на планеті. Можливо, єдиною більш шкідливою
звичкою є вживання важких наркотиків. Щороку від куріння помирає 6 млн людей.
Тютюн вбиває майже кожну другу людину, яка його споживає.

Якщо ви
курець, найкраще, що ви можете зробити для свого здоров'я – кинути курити прямо
зараз.

Як це зробити

  • Призначте дату відмови від куріння і будьте впевнені, що зробите це (найкращий день – сьогодні). Йдіть до цього чітко і усвідомлено.
  • Розробіть план. Подумайте над тим, що може вам допомогти – наприклад, підготуйте заздалегідь продукти-замінники тютюну.
  • У призначений час викиньте з дому весь тютюн, сірники, запальнички і попільнички – все, що нагадуватиме вам про куріння. Оминайте магазини, де зазвичай купуєте сигарети.
  • Розкажіть про свою відмову від куріння якомога більшій кількості людей. Напишіть про це у соцмережах. Побийтесь об заклад з другом. Проконсультуйтесь з лікарем. Таким чином ви отримаєте необхідну підтримку і додаткові стимули.
  • Займіть себе. Спробуйте змінити свої повсякденні заняття, отримати нові враження, зробіть те, що давно збиралися. Ідея в тому, щоб відволіктись від думок про куріння.
  • Винагородьте себе. Використайте гроші, зекономлені на сигаретах, для купівлі чогось особливого для себе.
  • Щоразу, коли хочете закурити, випивайте склянку води.
  • Займіться спортом. Це одне з універсальних занять, що лікує багато залежностей і нездужань. Тренуйтесь до максимального виснаження і навчіться отримувати від цього задоволення. Прислухайтесь до власного тіла, відчуйте, як воно набирає сил.
  • Пам'ятайте про те, що тютюн – це величезна індустрія бездушних мегакорпорацій, які отримують надприбутки на смерті.
  • Поважайте себе за відмову від куріння. У світі існує майже мільярд курців. Переважно це слабкі люди, які не можуть побороти своїх звичок. Ви ж дійсно зробили зусилля і перемогли у надзвичайно важкій боротьбі.

Критичні точки

Найбільш критичний термін при відмові від куріння – перші кілька днів. Існує спокуса «покурити ще сьогодні, а потім вже кинути». Фізіологічно організм вимагає нікотину найсильніше саме у цей період. У ці дні ви мусите бути крицею. Пообіцяйте собі, що витримаєте 5 днів, що б там не сталося.

Через 3-5 днів фізичний потяг значно знижується. Організм адаптується до нової реальності. Психологічно стає легше – після кількох днів уже ясно, що кинути курити дійсно можливо. Дотримуйтесь тієї ж стратегії, що й у попередні дні, оскільки вона реально працює. Через два тижні вам залишається лише згадувати, що ви раніше курили.

Останні важливі бар’єри – місяць і рік. Вам може здатися, що ви перемогли залежність і тепер можна собі іноді дозволити сигаретку. Це дуже небезпечний шлях. Щоразу, коли подумаєте про сигарету, згадуйте про те, заради чого ви відмовились від куріння: здорове й більш якісне життя, приємне самопочуття, відсутність неприємного запаху, загальний тонус, економія грошей тощо.

Знайте, що перша викурена сигарета після довгого утримання не принесе вам задоволення. Вона буде зовсім не такою смачною, як ви собі уявляєте.

Ніколи не забувайте, що куріння, швидш за все, вб’є вас, якщо ви до нього повернетеся.

Читайте також: Активісти закликали уніфікувати вигляд сигаретних пачок

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко