Догори
Дати відгук

Як худнути вві сні: експерт радить простий спосіб

Людина, яка хронічно недосипає, в середньому вживає на 40 % більше калорій, ніж потрібно.

2 хв на прочитання05 Жовтня 2022, 00:36
Поділитись:

Як з’ясувалося, апетит людини цілком залежить від нічного відпочинку. Про те, як худнути вві сні, розповідає експерт із харчування Олена Глазатова.

Вона пояснює, що під час нічного відпочинку виробляються два дуже важливі гормони, які допомагають худнути: лептин (гормон ситості) та грелін (гормон голоду).

«Лептин виробляється жировими клітинами і відповідає за відчуття ситості та контроль харчової поведінки. Пряма функція цього гормона – аналіз калорій, що надійшли і були витрачені. Саме він вирішує, куди витратити отриману енергію. Через безладне харчування та переїдання організм перестає правильно реагувати на цей гормон, через що людина перестає відчувати ситість і вживає більшу кількість їжі, ніж потребує. А грелін виробляється в багатьох органах – у легенях, у підшлунковій залозі, у нирках, у тонкій кишці, у статевій залозі та плаценті. Він контролює центри голоду й насичення», — говорить експерт.

Поганий нічний сон винен у тому, що гормон голоду починає вироблятися неправильно, і сигнал іде в мозок із запізненням, пояснює Олена Глазатова. Тому людина, яка хронічно недосипає, в середньому вживає на 40 % більше калорій, ніж потрібно.

«Звідси випливає, що, аби схуднути, необхідно вчасно лягати спати. Ці гормони починають вироблятися з 23.00, і тому дуже важливо лягати спати до цього часу. І нехай безперервний нічний сон триває 7-7,5 годин. А ось якщо в людини повноцінний нічний сон протягом тижня, то саме під час фаз глибокого сну активізуються процеси вироблення потрібних гормонів для схуднення. Так що, можна сказати, найактивніше ми худнемо вві сні», — наголошує експерт.

Також ми розповідали про провокацію для сну: легкий метод, який дозволяє швидко заснути.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.