Як дитині повернутися до школи чи садочка, якщо у родині COVID-19

2 хв на прочитання14 Листопада 2020, 12:48
Фото ілюстративне

Консультує педіатр

Якщо батьки чи інші родичі, з якими проживає дитина, мають позитивний ПЛР, а дитина не хворіла, вона може захворіти в будь-який момент і сприяти поширенню вірусу далі (адже найбільш активно хворий виділяє вірус за два-три дні до появи симптомів і перші два- три дні хвороби).

Про це розповіла GreenPost лікар-педіатр Наталя Шаповал, яка працює в київському центрі первинної медико-санітарної допомоги №2.

Лікар нагадує, що зазвичай діти хворіють легко, симптоми незначні, дитина зовні майже здорова. Тому слід рахувати 14 днів від дати останнього позитивного тесту родичів.  Дитина здорова – може повертатися до колективу.

Якщо ж за цей час захворів інший член родини, знову доведеться прочекати 14 днів від дати його позитивного тесту.

«Буває таке, що, наприклад, мама одужала – тато захворів. Мама говорить: та він два тижні вдома не жив! Лікар з’ясовує, хто з ким контактував, і приймає рішення. Але сказали вони правду чи збрехали – невідомо…» – розповідає Наталя Шаповал.

Лікар говорить про проблему, яка часто виникає в таких випадках: батькам уже закрили лікарняний – хто сидітиме з дитиною два тижні?

«З 12 років дитина може бути сама, та й так навчання дистанційне часто, а якщо садочок?» – запитує лікар.

Звичайно, в таких випадках відкривається лікарняний з догляду за дитиною. Але не всі можуть собі дозволити таку розкіш.

«Багато батьків працюють неофіційно, і доки вони самі хворіють, роботодавець ще готовий потерпіти, а тут із дитиною сидіти – все, виходь!» – говорить Наталя Шаповал.

У випадку, коли дитина має ознаки захворювання, вона проходить тестування: виявили вірус – дитина залишається вдома, й умови її повернення до колективу визначає лікар. Це може бути призначення повторного ПЛР-тестування або клінічне одужання. Тоді не треба чекати на результати родичів.

Раніше ми розповідали, чи може дитина відвідувати школу, якщо у родині COVID-19.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: