Догори
Дати відгук

Вже шість випадків за кілька місяців: на Закарпатті виявлено поліомієліт у дитини

В Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту.

2 хв на прочитання25 Січня 2022, 11:45
Поділитись:

В Україні 24 січня офіційно підтвердили новий випадок поліомієліту у невакцинованої дитини з Закарпаття. Як заявили у Міністерстві охорони здоров’я,  симптоми з’явилися ще 13 грудня 2021 року під час перебування дитини в лікарні, де вона лікувалася від іншого захворювання. 24 грудня дитина вже мала ознаки млявого нижнього парапарезу (ослаблення рухової активності м’язів ніг).

Зразки біоматеріалів дитини відправили на аналіз до лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я в Гельсінкі. 24 січня 2022 року там підтвердили наявність поліомієліту.

Зі слів мами хворої дитини, вони відмовилися від вакцинації, тому малюк не був щеплений. Наразі триває епідеміологічне розслідування можливого джерела інфекції.

У МОЗ зазначають, що зразок від хворого подібний до тих, що були вже визначені восени 2021 року на Рівненщині. У листопаді на Закарпатті виявили 5 випадків поліомієліту, а в однієї дитини паралізувало ногу.

З огляду на ситуацію з 1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Вона відбуватиметься у межах Плану реагування на спалах поліо в Україні. Як повідомили у МОЗ, план передбачає 2 етапи:

Етап 1. Кампанія щеплення вакциною інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень. Триватиме з 1 лютого три тижні. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування. У межах цього етапу щеплення мають отримати майже 140 тисяч дітей.

Етап 2. В межах якого щеплюватимуть вакциною оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Упродовж цього етапу планується охопити 540-550 тисяч дітей. Дати проведення будуть оголошені заздалегідь.

Отримати щеплення можна безоплатно у вашого сімейного лікаря чи в найближчій амбулаторії.

Нагадаємо, МОЗ почне карати сімейних лікарів за невиконання плану з вакцинації.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.